Krimi

Zátah policie v Karibiku komplikoval hurikán, zatčení uniklo 10 lidí

Ilustrační foto

30.10.2012 09:54 (aktualizováno: 30.10.2012 11:13) Hlavním cílem akce Dominik, která vyvrcholila zadržením sedmi osob v Dominikánské republice, byl Miloslav Votava odsouzený za podvod. Na úterní tiskové konferenci to oznámili kriminalisté. Policie má v hledáčku ještě dalších deset Čechů, kteří se v zemi nacházejí a jejichž zatčení zkomplikoval hurikán Sandy, který se oblastí přehnal.

Operace Dominik byla původně zaměřena na vypátrání člena Berdychova gangu Františka Hajna, kterého policie zadržela již v červenci. Šest detektivů, kteří pracovali týden v Dominikánské republice, úzce spolupracovalo s místními policejními složkami. Na zatýkání se ale přímo nepodíleli.

Akce vyvrcholila zadržením sedmi osob podezřelých nebo odsouzených za  hospodářskou trestnou činnost. Po některých z nich bylo vyhlášeno pátrání již od roku 2003. Zadržení byli ve vzájemném kontaktu, navzájem si pomáhali a zajišťovali falešnou identitu pro další hledané zločince.

Hlavním cílem bylo zadržení Miloslava Votavy, který byl v ČR před dvěma lety pravomocně odsouzen k pěti letům vězení za pokus podvodně vylákat od státu zhruba 60 miliónů korun a za další miliónový podvod.

Podle jednoho z detektivů operaci komplikoval hurikán Sandy, který se v době pobytu českých policistů v Dominikánské republice objevil. Zatčených by podle něj mohlo být více, ale hurikán znemožnil přístup do některých oblastí.

Operace tak nadále probíhá a policie spolu s dominikánskými kolegy pracuje na zadržení dalších deseti osob, které jsou podezřelé z násilné trestné činnosti, drogových deliktů či vraždy.

Zadržení páchali také sexuální zločiny

„Mezi zadrženými jsou Miloslav Votava, Pavel Štorkán, Michael Grundza a Jiří Štěpánek, kteří byli dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Proti ostatním jsou vedeny úkony v trestním řízení,“ řekla tisková mluvčí policejního prezidia Zuzana Součková.

Zadržený Jiří Štěpánek se podle policie na území Dominikánské republiky pohyboval pod falešnou identitou, kterou získal od utopeného rakouského občana. On a také druhý zadržený Miloslav Lindr se v karibské oblasti dopustili sexuálního útoku, za který jsou stíháni také Dominikánskými úřady.

Ondřej Kořínek, Novinky

nahoru

Krimi:

Soudce, který změnil vyhlášený rozsudek, dostal po deseti letech trest

-

dnes 16:19 Po dlouhých deseti letech se podařilo uzavřít případ...

Policie zasahovala v advokátní kanceláři Rittigových právníků

-

dnes 13:18 Policie obvinila dva lidi z krácení daní, čímž podle ní...

Sedm let za pobodání seniora. Požádal mě o to, hájil se obžalovaný

-

dnes 13:13 Sedm let ve vězení by měl strávit čtyřiačtyřicetiletý...

Metro na lince A srazilo muže, který šel kolejištěm vstříc vlaku

-

dnes 12:43 Video: aktualizováno Pražské metro na trase A mezi...

Policie po roce vyšetřování obvinila tři muže za výbuch v Poličských strojírnách

-

dnes 10:54 aktualizováno Policie obvinila tři muže z trestného...

Podmínka za křivou výpověď Janouškova znalce platí, potvrdil soud

-

dnes 09:37 aktualizováno Odvolací soud ve středu potvrdil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby