Kariéra

Studenti dřevařských oborů zvýší svou konkurenceschopnost

obrazek

Hlavním cílem projektu je zlepšení podmínek studia technických a dřevařských oborů.

Profimedia.cz

29.10.2012 13:40 Od února 2012 se na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně řeší projekt inovace technických a dřevařských disciplín pro vyšší konkurenceschopnost, spolufinancovaný Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky.

V rámci projektu, jehož hlavním cílem je zlepšení podmínek studia technických a dřevařských oborů, je pět klíčových aktivit: strukturované databáze pro skupiny odborných předmětů, tvorba didaktických pomůcek, zapojení odborníků z praxe a internacionalizace výuky praxe v ČR, stáže v zahraničí pro cílové skupiny a základy virtuální továrny s reálným výstupem.

Od začátku projektu se uskutečnilo 10 setkání mezi studenty a odborníky z praxe z ČR i zahraničí, 10 exkurzí studentů do výrobních podniků, jedna exkurze na výstavu nábytku Sixties Design ve Vídni a návštěva Jurkovičovy vily v Brně.

Exkurzi v zahraniční firmě si pochvalují

V září byli studenti na čtyřdenní exkurzi ve firmě Homag v Německu, která je významným výrobcem dřevoobráběcích strojů.

„Výjezd do firmy Homag v Německu byl jeden z nejpřínosnějších studijních mezníků v mém dosavadním vysokoškolském studiu,“ pochvaluje si studentka nábytkového inženýrství Marie Štefanová.

Její dojmy sdílí i student staveb na bázi dřeva Jan Slánský: „Tato praktická zkušenost by určitě v mnohém pomohla většině studentů v pochopení fungování technologií ve výrobě nábytku, stavebně truhlářské výrobě a designérům v rozšíření možností pro realizaci jejich návrhů.“

Uskutečnila se i studijní cesta do Francie, kde se konalo desetidenní setkání mezinárodních studentských týmů při realizaci dřevěné stavby. Na konci října se v rámci projektu realizuje studijní cesta pro 45 studentů na bienále architektury do Benátek.

Velkým přínosem bude pro studenty i takzvaná virtuální továrna, která jim umožní simulovat výrobu navrženého výrobku od zakázky přes materiálový vstup a jeho zpracování až po hotový zabalený výrobek.

Miroslav Homola, Právo

nahoru

Kariéra:

Techniky nejvíc motivuje flexibilní pracovní doba či dovolená navíc, ukázal průzkum

-

dnes 12:06 Flexibilní pracovní doba, dovolená navíc a vzdělávací...

Zdravotních sester je pořád málo

-

včera 12:31 Zdravotních sester je v ČR stále nedostatek, situace...

Poptávka po zaměstnancích neklesá

-

11.1. 13:27 Zaměstnavatelé v České republice ohlásili pro první...

Digitální nomád – profese, která předběhla svou dobu

-

10.1. 12:42 Být každou chvíli na jiném místě, místo z kanceláře...

Firmy by měly zaměstnancům umožňovat profesní růst

-

9.1. 12:42 Pracovní trh se mění. V boji o talenty záleží i na tom,...

Robot versus dělník aneb Co nás v budoucnu čeká

-

8.1. 13:11 Bez ohledu na současnou nízkou nezaměstnanost panují...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby