Krimi

Místostarosta Vytopil mohl být zavražděn nejen kvůli dítěti, ale i pro peníze

obrazek

Eskorta přivádí k soudu Filipa Onderku a jeho exmanželku Radku.

FOTO: Petr Kozelka , Právo

12.10.2012 15:03 Proč musel loni na začátku září zemřít mladý místostarosta Brna-Židenic Aleš Vytopil? Po více jak roce od vraždy vychází při jednání s jeho údajnými vrahy před brněnským krajským soudem na povrch možné motivy. Vedle hádek o výchovu dcerky, kterou měla Vytopilova milenka Pavla A. se svým bývalým přítelem a jedním z údajných vrahů Filipem Onderkou, mohly hrát roli i peníze.

Místostarosta měl totiž dát poměrně velký balík do podnikání právě s Onderkou a Pavlou. Kromě Onderky je z vraždy obžalovaná i jeho exmanžela Radka, oběma hrozí až 18 let.

„Vytopil toužil po dítěti, které nemohl s manželkou mít. Proto si myslím, že začal chodit s milenkou, která měla dvě děti. Hledal rodinný život. Od Onderky přebírali dvě hospody. Vytopil do ní dal hodně peněz. Chtěl si s milenkou zařídit byt. Kupoval také hodně věcí pro děti. Když jsem se ho ptala, jestli z něj tahá peníze, přitakal,“ prohlásila před soudem Vytopilova sekretářka a známá.

Upozornila, že v osudný den, kdy byl 9. září 2011 na schůzce v Mariánském údolí v Brně zavražděn, měl mít místostarosta u sebe až 1,4 miliónu korun jako odstupné pro Onderku za jeho hospodu. Navíc se prý s milenkou Pavlou často hádal o peníze, neboť musel sám všechno platit.

Chtěl se vrátit k manželce

Tuto verzi potvrdila i Vytopilova manželka Sylvie, podle které za ní záletný muž přišel dva dny před svým zavražděním s tím, že se chce vrátit domů, protože z něj milenka jen tahá peníze. „Než zmizel, řekl mi, že už ho to zmáhá. O víkendu se ke mně chtěl nastěhovat zpátky. Přišel, že se chce ke mně vrátit, jestli by mi to nevadilo. Dokonce jsme plánovali, že v říjnu spolu pojedeme na dovolenou. Chtěl mi to asi vynahradit,“ uvedla Vytopilová.

Podle státní zástupkyně zavraždili Vytopila po předchozí domluvě bývalí manželé Onderkovi. Po smrti nebožákovi podle spisu uřízli hlavu, tělo pak zakopali u silnice na Brněnsku, zatímco hlava se nenašla. Onderka vinu svádí na svou exmanželku, která prý po hádce o výchově dcery Onderky a Pavly A., o kterou se chtěli starat jak Vytopil, tak Onderková, místostarostu z bezprostřední blízkosti střelila do hlavy. Obžalovaná se hájí tím, že Vytopila nikdy v životě neviděla. Proces bude pokračovat příští týden výslechy znalců, do konce měsíce by pak mohl padnout i verdikt.

Petr Kozelka, Právo

nahoru

Krimi:

Na kruhovém objezdu se srazil autobus s nákladním autem, devět zraněných

-

dnes 07:15 aktualizováno Na kruhovém objezdu u Nymburka se ve...

Dálnici D1 blokoval kamión ve zúžení, kolona má 17 kilometrů

-

dnes 06:47 Dálnici D1 na 37. kilometru ve směru na Brno zablokoval...

Policie zadržela muže, který zřejmě pořezal Petru Kvitovou

-

včera 20:11 aktualizováno Policie zadržela muže, který měl v roce...

Řidič na skútru ujížděl policistům, chytli ho až v řepce

-

včera 17:39 Video: Pardubičtí policisté museli pronásledovat...

Osobní auto se na Rakovnicku čelně střetlo s dodávkou, jeden z řidičů zemřel

-

včera 16:28 Video: Řidič osobního auta zemřel ve středu odpoledne...

Chlapci si domluvili bitku. Za bodnutí do hrudníku dostal útočník podmínku

-

včera 16:06 Pražský městský soud ve středu uložil podmíněný trest...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby