Kultura

Klempíř a Rózsa poprvé naživo

obrazek

Ota Klempíř a Oskar Rózsa vytvořili zajímavé spojení.

FOTO: EMI Music – Jana Fantová

8.10.2012 16:16 Ota Klempíř překvapil po dvaceti letech působení ve skupině JAR sólovou deskou Špička. Natočil ji s Oskarem Rózsou a 29. října se poprvé předvedou naživo v pražském Lucerna Music Baru.

Frontmana, který je v hudební branži znám jako "Klempa", a muzikanta a producenta Oskara Rózsu doplní další jazzmani plus hosté jako hip-hoper James Cole, půvabná DJka Mary C Kruton a kmotr projektu, zpěvák Dan Bárta.

Album Špička představuje na českém trhu dost unikátní titul. Velmi alternativní CD se pohybuje mezi rapem, recitací a šansonem. Písně nezapřou klempovskou podstatu, kterou známe už z JAR - absurdita, černý humor i brutální kritika společnosti jsou tu přednášeny z pohledu smutného klauna, depresivního humoristy, který neusiluje o srozumitelnost a lacinou líbivost.

"Nejsou to veselé věci. Vychází to v temnějším kompletu i s knížkou (Tali bachtar). Já jsem nic veselého dělat nechtěl, chci ukázat sám sobě tu méně světlou tvář. I když nemůžu napsat všechno, co se mi honí hlavou," řekl Klempíř nedávno Novinkám.

"Nechceme popovou desku a veselé skladby, i když těch černohumorných momentů je tam hodně. Kdo to rozklíčuje, ten to dá, kdo ne, ten to nedá. Řekli jsme si, že to bude minimalismus, žádná bohatá orchestrace a že žádný nástroj nebude na úkor hlasu. A to Oskar brilantně dodržel," dodal.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Festival Brod 1995 už není jenom vzpomínka

-

včera 12:46 Na stadiónu v Českém Brodu se od roku 1995 konal...

Zpěvačka Moonchild Sanelly: Vždy jsem rebelovala s příčinou

-

včera 09:11 Moonchild Sanelly je jihoafrická zpěvačka, která...

Hudebník a producent Michal Dvořák: Vytváříme něco nového

-

včera 07:44 Michal Dvořák je nejen členem skupiny Lucie,...

Češi se často stydí za to, že sledují telenovely

-

18.8. 21:01 O některých televizních seriálech a pořadech si Češi...

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

18.8. 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

18.8. 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů