Ekonomika

Skupina Penta koupila většinu v německé strojírenské firmě

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

4.10.2012 11:17 Středoevropská investiční skupina Penta koupila od Stargate Capital 75procentní podíl v německé strojírenské společnosti Gehring Technologies Holding, která se specializuje na honovací technologie. Čtvrtinový podíl nadále zůstává ve vlastnictví Stargate Capital. Transakce podléhá souhlasu antimonopolních úřadů a její výše nebude zveřejněna, uvedla Penta.

„Gehring je prvním úspěchem našeho systematického přístupu k německému trhu a věřím, že další transakce budou brzy následovat. Jako silný finanční partner se zkušenostmi ze strojírenského sektoru jsme připraveni společnosti přinést perspektivu dlouhodobého udržitelného růstu,“ sdělil Martin Kúšik, partner Penta Investments zodpovědný za expanzi a byznys development v Německu.

Gehring sídlí v bádensko-württemberském Ostfildernu. Honovací technologie jsou využívány při dokončovacích úpravách povrchů a obrábění otvorů ve strojírenství – především motorů v automobilovém a leteckém průmyslu. Mezi hlavní zákazníky patří společnosti Volkswagen, BMW, Daimler, Ford a General Motors.

Gehring očekává za tento rok tržby ve výši 130 miliónů eur (asi 3,25 miliardy korun) a v současnosti zaměstnává 630 lidí, z toho 530 v Německu.

„Věříme, že Gehring má před sebou velmi slibnou budoucnost a další růst, který bude od nynějška podporován dvěma silnými partnery,“ uvedl Mark Hüsges, generální ředitel Gehring Group a partner Stargate Capital.

pit, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...

Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

-

včera 21:58 Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních...

Kapsch kvůli mýtu podal trestní oznámení na člena komise ÚOHS

-

včera 16:45 Společnost Kapsch podala trestní oznámení na advokáta...

Analytik zpochybnil, že má Tesla na odkup svých akcií. Ty pokračují v pádu

-

včera 16:13 Akcie Tesly, americké automobilky zaměřené na...

Jste v protisměru! Varovné značky vyrostou i v Česku

-

včera 13:40 Video: Česko bude používat pro varování řidičů...

Bezprecedentní suma. Státy eurozóny nalily za osm let do Řecka 6,6 biliónu korun

-

včera 11:56 Dlouhodobě předluženému Řecku v roce 2010 hrozil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů