Žena

Sex z pomsty je největším životním přešlapem

obrazek

Po rozchodu se uchýlí mnozí jedinci k celé řadě nelogických činů.

Profimedia.cz

4.10.2012 11:03 Po rozchodu se uchýlí mnozí jedinci k celé řadě nelogických činů. Jedním takovým je i odplata v podobě sexu s bývalým. Bohužel v naprosté většině případů se tím vůbec nic nevyřeší, naopak zlomené srdce si tím ještě víc ublíží. Americký list Huffington Post téma otevírá a rozebírá psychologické aspekty sexu z pomsty.

Člověk se zlomeným srdcem, který se vyspí s bývalým či bývalou, kteří jej opustili, se dopouští sexu z pomsty kvůli pozici moci. Zlomené srdce je slepé a netuší, že si ublíží tímto chováním ještě víc.

„Když procházíte rozchodem, někdy prostě musíte nechat všechny otázky být. Proč se to stalo? Je nutné přijmout, že je po všem a jít dál. Fyzická vzdálenost od této osoby je docela zásadní, takový sex vás k té osobě opět přiblíží a vy máte ještě větší problém jít dál. Bolest se opakuje a bývá větší,“ píše Huffington Post.

V mnoha případech vyjadřují lidé sexem z pomsty svůj hněv, v určitých situacích nedokážou druhému říct, jak jsou ranění, místo toho se jim snaží ublížit emocionálně, zneužijí fyzické přitažlivosti a podniknou sex, který jim nakonec ublíží.

„Místo toho, aby druhého informovali přímo o tom, že ranil jejich city, snaží se získat dobrý pocit ze msty a vyspí se s ním, dají mu dojem, že jsou jím přitahováni, ale pak chladně odejdou s pocitem moci,“ cituje dále Huffington Post odborníky s tím, že tohle chování je sebedestruktivní a rozhodně nevede k psychické vyrovnanosti a duševní pohodě. Člověk sice při sexu z pomsty může vzlétnout, čeká ho ale tvrdý pád zpět na zem.

Famous

nahoru

Žena:

Plavkový speciál pro rok 2018 - vyberte si trendy model podle postavy

-

včera 11:10 Video: Letošní skok ze zimy rovnou do léta nás...

Tajemství domácí pedikúry

-

včera 10:05 Péče o chodidla a nehty na nohou by měla být...

Hledám vhodného partnera aneb Co je pro single jedince důležitější než vzhled

-

včera 08:42 V určité životní etapě hledá každý člověk vhodného...

Jak shodit před svatbou podle Gabriely Peacock, výživové poradkyně prince Harryho

-

včera 07:19 Plánujete svatbu a chcete v tento krásný den vypadat...

Nejkrásnější róby z letošního filmového festivalu v Cannes

-

21.5. 13:20 Obrazem: Francouzské letovisko Cannes se ve dnech 8....

Šatníkové kóma aneb Proč dokola nosíme stále stejné věci

-

21.5. 10:05 Šatníkové kóma je téma, které se dotýká většiny z nás....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby