Žena

Sex z pomsty je největším životním přešlapem

obrazek

Po rozchodu se uchýlí mnozí jedinci k celé řadě nelogických činů.

Profimedia.cz

4.10.2012 11:03 Po rozchodu se uchýlí mnozí jedinci k celé řadě nelogických činů. Jedním takovým je i odplata v podobě sexu s bývalým. Bohužel v naprosté většině případů se tím vůbec nic nevyřeší, naopak zlomené srdce si tím ještě víc ublíží. Americký list Huffington Post téma otevírá a rozebírá psychologické aspekty sexu z pomsty.

Člověk se zlomeným srdcem, který se vyspí s bývalým či bývalou, kteří jej opustili, se dopouští sexu z pomsty kvůli pozici moci. Zlomené srdce je slepé a netuší, že si ublíží tímto chováním ještě víc.

„Když procházíte rozchodem, někdy prostě musíte nechat všechny otázky být. Proč se to stalo? Je nutné přijmout, že je po všem a jít dál. Fyzická vzdálenost od této osoby je docela zásadní, takový sex vás k té osobě opět přiblíží a vy máte ještě větší problém jít dál. Bolest se opakuje a bývá větší,“ píše Huffington Post.

V mnoha případech vyjadřují lidé sexem z pomsty svůj hněv, v určitých situacích nedokážou druhému říct, jak jsou ranění, místo toho se jim snaží ublížit emocionálně, zneužijí fyzické přitažlivosti a podniknou sex, který jim nakonec ublíží.

„Místo toho, aby druhého informovali přímo o tom, že ranil jejich city, snaží se získat dobrý pocit ze msty a vyspí se s ním, dají mu dojem, že jsou jím přitahováni, ale pak chladně odejdou s pocitem moci,“ cituje dále Huffington Post odborníky s tím, že tohle chování je sebedestruktivní a rozhodně nevede k psychické vyrovnanosti a duševní pohodě. Člověk sice při sexu z pomsty může vzlétnout, čeká ho ale tvrdý pád zpět na zem.

Famous

nahoru

Žena:

Anna Kurnikovová, Enrique Iglesias a jejich dobře utajené soukromí

-

včera 12:25 Zpráva o narození dvojčat Anny Kurnikovové a Enriqua...

K hodinovým manželům přibyly hodinové manželky. Zájem o ně roste

-

včera 10:17 Video: Když se ještě před několika lety zmínil pojem...

Proč ženy v lednu prožívají nejbolestivější menstruaci

-

včera 09:26 Zvětšená, bolestivá prsa, únava, náladovost, křeče v...

Jak zmírnit překyselený žaludek a pálení žáhy

-

včera 07:18 Uspěchaná doba, stres, špatný jídelníček a pitný...

Eurokomisařka Margrethe Vestagerová si posvítila na mamutí společnosti

-

18.1. 12:17 Eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe...

Nejlepší káva je ze zastíněných plantáží

-

18.1. 10:05 „Mám ráda víno i kukuřici, ale jen plantáže s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby