Krimi

Policisté na Karlovarsku postřelili útočícího muže do genitálií

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

2.10.2012 13:22 Se střelným zraněním v oblasti genitálií skončil v karlovarské nemocnici 34letý muž z Abertam na Karlovarsku, který v noci na úterý napadl sekerou a tesařským dlátem policejní hlídku. Policisté při ochraně svého života muže totiž postřelili služební zbraní.

„Karlovarští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu násilí proti úřední osobě vůči podezřelému čtyřiatřicetiletému muži z Abertam,“ uvedl mluvčí karlovarské krajské policie Pavel Valenta, podle kterého si muž policejní hlídku sám přivolal na lince 158.

Po příjezdu na místo se snažila hlídka oznamovatele kontaktovat. Ten je ale začal před domem, kde bydlí, ohrožovat sekerou a truhlářským dlátem. „Policisté muže opakovaně vyzvali, aby svého jednání zanechal. Ten však v útoku proti policejní hlídce pokračoval. Jeden z policistů byl proto nucen v zájmu ochrany života a zdraví použít vůči agresorovi služební zbraň,“ konstatoval Valenta.

Muž měl u sebe vojenský bodák a nůž

„Muž byl na pohotovosti karlovarské nemocnice přijat se středně závažnými poraněními v dolní polovině těla,“ uvedla mluvčí karlovarské policie Barbora Silná. Podle informací Práva se policista v sebeobraně nešťastně trefil zrovna do oblasti genitálií agresora.

„Pacient byl na traumatologii operován a je ve stabilizovaném stavu,“ dodala Silná. Muž by měl podle informací listu vyváznout bez závažných následků na zdraví.

O tom, že se jednalo o nebezpečného násilníka, svědčí ovšem i fakt, že u něj policisté po incidentu našli další zbraně. „Při následné osobní prohlídce byl u muže ještě nalezen vojenský bodák a kuchyňský nůž,“ uvedl Valenta, podle kterého oprávněnost použití zbraně při zákroku vůči agresorovi prověřují příslušné orgány policie.

vor, Právo

nahoru

Krimi:

Muž z Budějovic vyráběl a rozesílal dětské porno. Měl přes 25 tisíc fotek chlapců

-

dnes 10:42 Policisté viní 27letého muže z Českých Budějovic z...

Hledanou ženu z Prahy 8 vypátrali policisté v Nizozemsku

-

dnes 09:16 Policisté vypátrali hledanou ženu s psychickými...

Konec kauz kolem Nagyové? Poslední ve hře je bývalý žalobce Grygárek

-

dnes 04:40 Po šesti letech vyšetřování a dosud pravomocně...

Záchranáři vyhráli boj o pauzy na oběd. Sušická nemocnice jim musí doplatit statisíce

-

včera 17:36 Pětadvacet zdravotníků ve čtvrtek uspělo se žalobou na...

Obvinění v kauze ovlivňování trestních řízení jsou na svobodě

-

včera 15:58 Skupina deseti obviněných v kauze ovlivňování...

Policie pátrá po Ukrajinci, který utekl z nemocnice před amputací omrzlých nohou

-

včera 15:48 Pražští policisté pátrají po 48letém Ukrajinci Ruslanu...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby