Krimi

Policisté na Karlovarsku postřelili útočícího muže do genitálií

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

2.10.2012 13:22 Se střelným zraněním v oblasti genitálií skončil v karlovarské nemocnici 34letý muž z Abertam na Karlovarsku, který v noci na úterý napadl sekerou a tesařským dlátem policejní hlídku. Policisté při ochraně svého života muže totiž postřelili služební zbraní.

„Karlovarští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu násilí proti úřední osobě vůči podezřelému čtyřiatřicetiletému muži z Abertam,“ uvedl mluvčí karlovarské krajské policie Pavel Valenta, podle kterého si muž policejní hlídku sám přivolal na lince 158.

Po příjezdu na místo se snažila hlídka oznamovatele kontaktovat. Ten je ale začal před domem, kde bydlí, ohrožovat sekerou a truhlářským dlátem. „Policisté muže opakovaně vyzvali, aby svého jednání zanechal. Ten však v útoku proti policejní hlídce pokračoval. Jeden z policistů byl proto nucen v zájmu ochrany života a zdraví použít vůči agresorovi služební zbraň,“ konstatoval Valenta.

Muž měl u sebe vojenský bodák a nůž

„Muž byl na pohotovosti karlovarské nemocnice přijat se středně závažnými poraněními v dolní polovině těla,“ uvedla mluvčí karlovarské policie Barbora Silná. Podle informací Práva se policista v sebeobraně nešťastně trefil zrovna do oblasti genitálií agresora.

„Pacient byl na traumatologii operován a je ve stabilizovaném stavu,“ dodala Silná. Muž by měl podle informací listu vyváznout bez závažných následků na zdraví.

O tom, že se jednalo o nebezpečného násilníka, svědčí ovšem i fakt, že u něj policisté po incidentu našli další zbraně. „Při následné osobní prohlídce byl u muže ještě nalezen vojenský bodák a kuchyňský nůž,“ uvedl Valenta, podle kterého oprávněnost použití zbraně při zákroku vůči agresorovi prověřují příslušné orgány policie.

vor, Právo

nahoru

Krimi:

Měl v sobě drogy, vyhýbal se vězení. Policejní honička na Kladensku skončila střelbou a požárem

-

dnes 16:08 Policistům na Kladensku ujížděl ve středu večer muž pod...

Únik fenolu v děčínské chemičce má první oběť

-

dnes 16:01 aktualizováno Únik jedovatého fenolu v děčínské...

Ženu podle žalobce zachránil od utopení pes, útočník ji pak zkopal do bezvědomí

-

dnes 15:58 Video: Věrný pes podle státního zastupitelství...

Obešel systém a vyšlo mu to, myslí si dozorci o vězni, který se otrávil metadonem

-

dnes 15:17 Obvodní soud pro Prahu 4 pokračoval ve čtvrtek v...

Dělník, který zemřel po pádu do sila, byl profesionální hasič

-

dnes 15:13 Dělník, který ve středu odpoledne zemřel po pádu do...

Pohřešovanou ženu našli podchlazenou na zahradě jednoho domu v Liberci

-

dnes 15:03 aktualizováno Policisté na Liberecku pátrali po...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby