Ekonomika

Nový web výrobců lihovin prověří původ alkoholu

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

1.10.2012 17:07 Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL) ve středu spustí web certifikacelihovin.cz, kde bude možné dohledat certifikáty o původu lihovin. Má tak pomoci urychlit návrat alkoholu na pulty obchodů a do restauračních zařízení, uvedli zástupci unie. Web mohou také využít lidé, kteří si nejsou jisti původem alkoholu, který mají doma.

Web by měl dohledat původ lihoviny na základě informací z kolku, podle data výroby a dalších údajů na láhvi. Podle prezidenta UVDL Petra Pavlíka dostávají výrobci a prodejci od lidí o alkoholu každý den tisíce dotazů.

Pavlík upozornil, že mezi spotřebiteli je po otravách metylalkoholem znát větší obezřetnost a snaha zjistit původ nápojů. "Po zmírnění prohibice klesla spotřeba tvrdého alkoholu a lidé se více zaměřují na známé značky," dodal.

Od minulého čtvrtka je po dvoutýdenní prohibici kvůli otravám metylalkoholem možné znovu bez omezení prodávat tvrdé lihoviny vyrobené před 1. lednem 2012. U novějšího alkoholu je nutné prokázat původ zvláštním certifikátem. Prodejci mají dva měsíce, aby potřebné dokumenty k alkoholu získali.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Trump zvažuje nová cla na dovoz aut do USA

-

dnes 06:56 Americký prezident Donald Trump zvažuje zavedení nových...

Ministerstvo dopravy podalo rozklad kvůli mýtnému tendru

-

včera 20:30 aktualizováno Ministerstvo dopravy podalo rozklad...

Erdogan potápí tureckou liru

-

včera 17:25 Turecká lira se tento týden vůči dolaru propadla na...

Český důchodový systém ohrožuje veřejné finance, varuje Evropská komise

-

včera 14:43 Česká republika i nadále vykazuje střední riziko,...

Česko plní dvě ze čtyř kritérií pro přijetí eura

-

včera 13:22 Česká republika plní dvě ze čtyř hospodářských...

Zákaz vjezdu dieselů bude v Hamburku platit už příští týden

-

včera 10:16 aktualizováno Zákaz vjezdu starších dieselových...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby