Kultura

Hudební festival zdarma láká studenty

obrazek

Tleskač

FOTO: Alex Švamberk, Novinky

20.9.2012 11:42 Akademický rok zahájila v Olomouci první zastávka putovního festivalu t-music Back To School! Skupiny Vypsaná Fixa, Mandrage, Tleskač, Cocotte Minute či Eddie Stoilow navštěvují univerzitní města v Čechách i na Moravě a hrají studentům zdarma.

Festival se nyní zastaví v Brně (20. 9.) a pak pokračuje do Českých Budějovic (25. 9.), Plzně (27. 9.), Ostravy - nově revitalizované Dolní oblasti Vítkovic (2. 10.) a na závěr do Prahy na Výstaviště (4.10.).

„Kromě muziky je samozřejmě nachystaná i spousta další zábavy – malířský ateliér nebo rychlostudium s t-music Academy. A pozor - místo známek se budou rozdávat slevy! Vstupné se samozřejmě neplatí,“ slibuje Barbora Dušková z agentury Smart Communication.

Mandrage na festivalu Okoř 2012

FOTO: Pro Novinky Jan Mottl

Vypsaná Fixa, Eddie Stoilow i Cocotte Minute už novinky ohlásili. Mandrage připravují podzimní turné a zvolna se začíná rýsovat velkolepé turné jarní. Připravují i novou desku.

„Repertoár máme připraven poměrně interesantní, zahrajeme v podstatě to samé, co letos zaujalo již několik desítek tisíc lidí, tedy většinu nové desky a hrst kusů ze dvou desek předchozích. Tedy ano, na Šrouby také dojde. Zajímavostí rovněž může být, že tento (již sám o sobě dost zajímavý) repertoár, zahrajeme v naprosto stejném oděvu, jako využíváme celý rok. Slibujeme jmenovitě kůži, koženku, polyester, pot a za příznivého počasí i nahotu Josefa Bolana,“ uvedli Mandrage.

Tleskač naservíruje svou běžnou koncertní porci z poslední desky Never Die Songs vylepšenou osvědčenými hity z minulých let.

Festival Back to School:

20. 9. Brno – Komárov

25. 9. České Budějovice – koleje JČU

27. 9. Plzeň – Plaza Open Air

2. 10. Ostrava – Vítkovice, dolní oblast

4. 10. Praha – Výstaviště Holešovice

 

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Rychlé šípy opěvují své osmdesátiny výstavou

-

dnes 17:12 Pražská Galerie Lucerna hostí do 28. června výstavu...

Skupina Trojky: Vedle nás jezdily tanky

-

dnes 15:26 Její první písnička je o životě na Instagramu, druhá je...

John Baizley z kapely Baroness: Nejtěžší je nesejít z cesty

-

dnes 14:03 Americká heavymetalová skupina Baroness vystoupí 4....

ČT chystá krimi s Hřebejkem a Taušem

-

dnes 12:12 Zločin televizní diváky stále láká, a tak veřejnoprávní...

Archeologické rarity na Opočně

-

dnes 10:21 Kulaté výročí 950 let od první zmínky o opočenském...

Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem se vrací – nahlédněte s námi exkluzivně do zákulisí příprav

-

dnes 08:37 Video: MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v jedinečném...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby