Kultura

Čestné občanství Radoslavu Brzobohatému

obrazek

Radoslav Brzobohatý

FOTO: Petr Horník , Právo

14.9.2012 10:52 Ve středu ráno, jen několik hodin před smrtí Radoslava Brzobohatého, rozhodli radní v Dobrušce o udělení čestného občanství města tomuto významnému herci, který se v televizním seriálu F. L. Věk významně zasloužil o propagaci města. Udělení čestného občanství mělo proběhnout při jeho návštěvě Dobrušky dne 11. října. Podle starosty Petra Tojnara (ODS) v současné době probíhají jednání, zda mu bude čestné občanství uděleno in memoriam a jakým způsobem.

Dobrušku herec navštívil naposledy v roce 2010, kdy mu byla starostou města předána Zlatá medaile za zásluhy o rozvoj města Dobrušky. Přitom vzpomínal nejen na celé natáčení, kdy v Dobrušce, Novém Městě nad Metují a Broumově prožil rok života, ale například i na otevírání rodného domku Františka Vladislava Heka – F. L. Věka, který byl po rekonstrukci otevřen v roce 1972 za účasti filmové delegace, v čele s Radoslavem Brzobohatým. Díky F. L. Věkovi, kterého Radoslav Brzobohatý ztvárnil, je Dobruška známá po celé republice.

Říčany u Prahy vystaví kondolenční knihu k úmrtí svého dlouholetého obyvatele, herce Radoslava Brzobohatého. Účast nad ztrátou herecké osobnosti budou moci lidé vyjadřovat v informačním centru na Masarykově náměstí, sdělil starosta Vladimír Kořen (Sdružení Klidné město). „Naše město je domovem mnoha osobností české kultury, pan Radoslav Brzobohatý je ale ten, jehož život se do duše českého národa vtiskl nejvýrazněji,“ uvedl.

Irena Voříšková, ČTK, Právo

nahoru

Kultura:

Kulturní projekty s českou účastí loni dostaly z EU 249 miliónů korun

-

dnes 16:15 Téměř deseti milióny eur (asi 249 milióny korun) loni...

U smrti zpěvačky Cranberries policie vylučuje podezření na trestný čin

-

dnes 15:30 Smrt slavné zpěvačky Dolores O'Riordanové není...

Ministr kultury Ilja Šmíd: O převodu církevních restitucí na finance musí samozřejmě rozhodnout zákon

-

dnes 14:59 O zdanění církevních restitucí rozhodne parlament,...

Na Pohodu míří Jamie Cullum, Chemical Brothers i Ziggy Marley

-

dnes 13:21 Festival Pohoda, který se koná 5. až 7. července ve...

Woody Allen se stává zakázanou osobou, herci vracejí honoráře

-

dnes 11:54 Herečka Rebecca Hallová se veřejně distancovala od...

Struny pro děti. Artway, Ruml či Dusilová zpívají, Trojan čte příběhy

-

dnes 10:30 Rodinný festival Struny dětem v Minoru chystá hodně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby