Kultura

Čestné občanství Radoslavu Brzobohatému

obrazek

Radoslav Brzobohatý

FOTO: Petr Horník , Právo

14.9.2012 10:52 Ve středu ráno, jen několik hodin před smrtí Radoslava Brzobohatého, rozhodli radní v Dobrušce o udělení čestného občanství města tomuto významnému herci, který se v televizním seriálu F. L. Věk významně zasloužil o propagaci města. Udělení čestného občanství mělo proběhnout při jeho návštěvě Dobrušky dne 11. října. Podle starosty Petra Tojnara (ODS) v současné době probíhají jednání, zda mu bude čestné občanství uděleno in memoriam a jakým způsobem.

Dobrušku herec navštívil naposledy v roce 2010, kdy mu byla starostou města předána Zlatá medaile za zásluhy o rozvoj města Dobrušky. Přitom vzpomínal nejen na celé natáčení, kdy v Dobrušce, Novém Městě nad Metují a Broumově prožil rok života, ale například i na otevírání rodného domku Františka Vladislava Heka – F. L. Věka, který byl po rekonstrukci otevřen v roce 1972 za účasti filmové delegace, v čele s Radoslavem Brzobohatým. Díky F. L. Věkovi, kterého Radoslav Brzobohatý ztvárnil, je Dobruška známá po celé republice.

Říčany u Prahy vystaví kondolenční knihu k úmrtí svého dlouholetého obyvatele, herce Radoslava Brzobohatého. Účast nad ztrátou herecké osobnosti budou moci lidé vyjadřovat v informačním centru na Masarykově náměstí, sdělil starosta Vladimír Kořen (Sdružení Klidné město). „Naše město je domovem mnoha osobností české kultury, pan Radoslav Brzobohatý je ale ten, jehož život se do duše českého národa vtiskl nejvýrazněji,“ uvedl.

Irena Voříšková, ČTK, Právo

nahoru

Kultura:

Obraz Toyen Původ pravdy se prodal za 9,4 miliónu korun

-

včera 16:36 Obraz malířky Toyen Původ pravdy se v neděli na aukci...

Víkend na Pražském jaru se soudobou hudbou

-

včera 14:48 Prvnímu festivalovému víkendu na letošním Pražském...

Neřež slaví dvacet let, s Rottrovou i Šoralovou

-

včera 14:25 Skupina Neřež vydala u příležitosti dvacátého výročí...

RECENZE: Náramnou podívanou přiživili Marpo a TroubleGang, když se zpívalo

-

včera 13:00 Všechno, co se v sobotu a čase poté na koncertě Marpa...

Skupina JCM: Přáli jsme si uctít naše hudební hrdiny

-

včera 11:02 Skupina JCM bubeníka Jona Hisemana, kytaristy a...

Washington naznačí budoucnost jazzu

-

včera 07:10 Saxofonista Kamasi Washington, který vystoupí ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby