Koktejl

Plavčíci napodobili tanec obtloustlého Korejce a dostali výpověď

Lifeguard Style - parodie na letní hit Gangnam Style, za kterou dostalo všech 14 plavčíků vyhazov

12.9.2012 19:39 Skupina plavčíků z kalifornského El Monte se stejně jako mnozí další rozhodla parodovat korejského rappera Psy a jeho hit Gangnam Style. Po zveřejnění videa ale následovala rázná odezva od nadřízených a všech 14 plavčíků bylo propuštěno.

Korejský zpěvák Psy získal v posledních měsících obrovské množství fanoušků. Ty zaujala nejenom jeho hudba, ale také typické taneční pohyby. [celá zpráva]

Právě na choreografii korejského interpreta se zaměřili mladí zaměstnanci městského bazénu v El Monte. Ve videu předvádějí celou škálu jeho pohybových kreací. Klip je natočen v areálu koupaliště a právě to je podle oficiálního prohlášení důvodem výpovědí pro všechny plavčíky. Použili totiž veřejný majetek pro osobní potřebu.

Originální verze Gangnam Style

"Poprvé nám ale nadřízení řekli, že video je nemístné a nechutné. Jako oficiální důvod to už raději neuvedli," řekl NBC jeden z plavčíků Gabriel Gonzales.

Podle plavčíků se jednalo o nevinnou zábavu a klip natáčeli mimo pracovní dobu.

"Chtěli jsme si před návratem na vysokou školu užít nějakou legraci. Nemysleli jsme si, že tím někoho urazíme," uvedla Juliet, další z propuštěných.

Plavčíci našli zastání ve společnosti

"Lidé z města nám říkají, že nechápou, co je na tom videu špatného. Jsem z toho všeho stále zmatený," dodal 23letý Gabriel.

Pro 13 ze 14 plavčíků je výpověď nepříjemným problémem. Jsou to totiž studenti a příjem z této práce používali na školné a knihy.

"Abych byl upřímný, tohle bylo moje jediné zaměstnání a jediný zdroj příjmů. Teď si musím hledat novou práci a nevím, zda vůbec dostanu dobré doporučení," řekl propuštěný plavčík Michael Roa.

Plavčíci nepovažují výpovědi za odůvodněné a celá věc jim přijde nespravedlivá. Proto hodlají tuto záležitost přednést na příštím zasedání městské rady a sepsali také petici za zrušení výpovědí.

Vojtěch Pospíšil, Novinky

nahoru

Koktejl:

Orel chtěl lišce ukrást uloveného králíka, ta se nedala a letěla vzduchem

-

dnes 04:30 Fascinující snímky ze světa zvířat zachytil fotograf...

Žena prodala dárkovou tašku z Harryho svatby za více než 600 tisíc. Byl v ní dopis a občerstvení

-

včera 18:26 Jedenatřicetileté Claire Oliverové se dostalo větší...

Da habt Ihr den anderen, zazní na Pražském hradě. A Slavata letí z okna

-

včera 16:47 Je středa 23. května léta Páně 1618. V České kanceláři...

Náraz vyhodil řidiče na Ukrajině při nehodě z auta. Zvedl se a odběhl do bezpečí

-

včera 15:05 Na křižovatce v ukrajinském městě Kolomyja, které leží...

Místo člověka tablet na kolečkách. Nemocná studentka si převzala diplom na dálku

-

včera 10:12 Dojemný okamžik se odehrál minulé pondělí při udílení...

Auto srazilo březí laň, policista prováděl císařský řez

-

včera 03:14 Policista z amerického New Jersey Jim Vernon se v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby