Internet a PC

Požadavky EU ohledně internetových prohlížečů splníme, slíbil Microsoft

obrazek

Šéf Microsoftu Steve Ballmer

Reuters

10.9.2012 10:05 Americký softwarový gigant Microsoft je připraven představit opatření, která uklidní obavy Evropské unie z narušení konkurence na trhu prohlížečů. Prohlásil to o víkendu evropský komisař pro hospodářskou soutěž Joaquín Almunia.

Uživatelé by podle dřívějšího nařízení měli mít možnost vybrat si z různých prohlížečů, některé firmy si však nedávno stěžovaly, že Microsoft brání výrobcům počítačů, aby instalovali konkurenční prohlížeče u jeho nadcházejícího operačního systému Windows 8.

"Ředitel Microsoftu Steve Ballmer mě při osobním rozhovoru ujistil, že okamžitě vše splní, bez ohledu na výsledky antimonopolního vyšetřování," prohlásil Almunia. Dodal, že on sám považuje tuto věc za "velmi, velmi vážný problém".

Ballot screen ve Windows

FOTO: Novinky

Microsoft se před třemi lety dohodl s EK, že nabídne uživatelům možnost výběru webového prohlížeče. Vyhnul se tak hrozící vysoké pokutě. Využívá k tomu takzvaný ballot screen (hlasovací obrazovku). Výběr internetového prohlížeče probíhá v prostředí jednoduchého okna, ve kterém je umístěno celkem dvanáct internetových prohlížečů. U každého z nich je navíc uveden přesný popis jeho funkcí, což by mělo uživateli výběr usnadnit. [celá zpráva]

V červenci však EK otevřela nové šetření kvůli podezření, že Microsoft neplní své sliby. Současně EK vyšetřuje podezření, že Microsoft neposkytuje ve Windows 8 přístup k úplnému rozhraní pro programování aplikací (API) u některých prohlížečů, napsala agentura Reuters.

Firefox už není českou jedničkou

Internetový prohlížeč Firefox se v posledních letech těšil v České republice velké popularitě. Od konce roku 2008 byl nejpoužívanějším tuzemským prohlížečem s téměř 50% podílem. Ten se ale začal neustále snižovat už koncem loňského roku. A nyní jej dokonce z trůnu sesadil konkurenční Chrome.

Podle v srpnu uveřejněných statistik analytické skupiny StatCounter měl Chrome v červenci 32,61% podíl, zatímco Firefox na svém počítači používalo pouze 32,45 % Čechů. Ještě v červnu přitom statistikám kraloval Firefox (33,85 %) a Chrome byl až na druhém místě (29,28 %). [celá zpráva]

mif, Novinky, ČTK

nahoru

Internet a PC:

Trhlina je opravená, pirátské hry už na konzoli Switch nepoběží

-

dnes 14:29 Video: Po několika týdnech se podařilo společnosti...

Nový systém iOS se Applu nepovedl, po aktualizaci nejdou instalovat aplikace

-

dnes 13:04 Na pozoru by se měli mít majitelé chytrých telefonů...

Avast chce lépe chránit chytré spotřebiče, koupí vývojářskou společnost Inloopx

-

dnes 12:06 Antivirová firma Avast se dohodla na koupi slovenské...

Alcatel se inspiroval u iPhonu, nový smartphone je ale výrazně levnější

-

dnes 10:04 Video: Společnost Apple s iPhonem X rozpoutala doslova...

Špičková rychlost a nadprůměrná odolnost. Razer použil u klávesnic světelné paprsky

-

dnes 09:15 Video: Americká společnost Razer uvedla na pulty...

Zisk Microsoftu stoupl o deset procent. Díky kancelářskému balíku Office

-

dnes 06:04 Americké softwarové společnosti Microsoft stoupl ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů