Ekonomika

Fortuně za pololetí klesl čistý zisk, výnosy stouply kvůli fotbalovému mistrovství

obrazek

Fortuna

FOTO: Fortuna

29.8.2012 10:55 Sázkové společnosti Fortuna v pololetí klesl čistý zisk o třetinu na 5,6 miliónu eur (asi 138 miliónů korun). Výnosy proti stejnému období loni stouply o zhruba 15 procent na 48 miliónů eur. Na hospodaření měl příznivý vliv zejména růst sázení prostřednictvím internetu a konání fotbalového mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině.

Největší sázková společnost ve střední Evropě přijala v prvním pololetí sázky za 229,1 miliónu eur, což bylo o 9,6 procenta víc než loni. Hrubé výhry Fortuně vzrostly o 15,2 procenta na 55,1 miliónu eur.

Největší růst Fortuna zaznamenala v Česku a Polsku. Na polském trhu jej podpořilo mimo jiné lednové spuštění regulovaného internetového sázení a zisk 80 nových sázkových kanceláří.

Naproti tomu objem přijatých sázek poklesl na Slovensku, kde byly zavedeny limity s dopadem na několik velkých hráčů, připomněla firma v tiskové zprávě.

Nejvíce přijatých sázek má Fortuna nadále v Česku, které se na celkové hodnotě podílí víc než polovinou. V odvětví loterijních her, kam společnost v tuzemsku vstoupila loni po potížích konkurenční Sazky, sázky dosáhly 10 miliónů eur. Z toho připadlo 2,5 miliónu na prodané stírací losy a 7,5 miliónu eur na prodej tiketů číselných loterií.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

CEFC zaplatila první splátku za podíl v Rosněfti a pak „prostě zmizela”

-

dnes 17:16 Čínský holding CEFC zaplatil první tranši za koupi...

Firma One Energy & One Mobile přestala dodávat zákazníkům plyn a elektřinu

-

dnes 16:16 Firma One Energy & One Mobile z Ostravy přestala...

Dánsko postaví 70kilometrový plot na hranici s Německem

-

dnes 16:08 Dánsko chce na hranicích s Německem postavit jeden a...

Evropská unie dostala výjimku z amerických cel

-

dnes 15:59 aktualizováno Spojené státy vyjmou členské státy EU a...

Důvěra německých podniků v ekonomiku klesla kvůli Trumpovým clům

-

dnes 15:27 Důvěra německých podnikatelů a manažerů v ekonomiku v...

Praha přidá 438 miliónů na opravu mostů a lávek

-

dnes 13:33 Pražský magistrát přidá Technické správě komunikací...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby