Ekonomika

Fortuně za pololetí klesl čistý zisk, výnosy stouply kvůli fotbalovému mistrovství

obrazek

Fortuna

FOTO: Fortuna

29.8.2012 10:55 Sázkové společnosti Fortuna v pololetí klesl čistý zisk o třetinu na 5,6 miliónu eur (asi 138 miliónů korun). Výnosy proti stejnému období loni stouply o zhruba 15 procent na 48 miliónů eur. Na hospodaření měl příznivý vliv zejména růst sázení prostřednictvím internetu a konání fotbalového mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině.

Největší sázková společnost ve střední Evropě přijala v prvním pololetí sázky za 229,1 miliónu eur, což bylo o 9,6 procenta víc než loni. Hrubé výhry Fortuně vzrostly o 15,2 procenta na 55,1 miliónu eur.

Největší růst Fortuna zaznamenala v Česku a Polsku. Na polském trhu jej podpořilo mimo jiné lednové spuštění regulovaného internetového sázení a zisk 80 nových sázkových kanceláří.

Naproti tomu objem přijatých sázek poklesl na Slovensku, kde byly zavedeny limity s dopadem na několik velkých hráčů, připomněla firma v tiskové zprávě.

Nejvíce přijatých sázek má Fortuna nadále v Česku, které se na celkové hodnotě podílí víc než polovinou. V odvětví loterijních her, kam společnost v tuzemsku vstoupila loni po potížích konkurenční Sazky, sázky dosáhly 10 miliónů eur. Z toho připadlo 2,5 miliónu na prodané stírací losy a 7,5 miliónu eur na prodej tiketů číselných loterií.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Opravy D1 u Prahy jsou v polovině. Stavbaři se přesunou do směru na Brno

-

včera 20:08 Stavbaři dokončili opravy v jízdním pásu dálnice D1 u...

Firma z Nového Zélandu chce zavést čtyřdenní pracovní týden

-

včera 18:40 Novozélandská firma Perpetual Guardian chce zavést...

Němečtí řidiči Tesly mají vrátit stotisícovou ekologickou dotaci

-

včera 16:27 Stovky německých majitelů vozů Tesla Model S úřady...

Americká banka Morgan Stanley o třetinu zvýšila zisk na 53 miliard

-

včera 13:47 Americká banka Morgan Stanley v letošním druhém...

Výroba elektřiny v ČR stoupla za sto let osmdesátkrát

-

včera 13:24 Během posledních sta let stoupl instalovaný výkon...

Cestující kvůli odloženému letu Travel Servicu nocovali na letišti ve Varně

-

včera 12:21 aktualizováno Cestující charterového letu Travel...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů