Ekonomika

Pět ústeckých nemocnic čelí insolvenčnímu návrhu, možná jde o předvolební boj

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

24.8.2012 12:49 Insolvenčnímu návrhu od čtvrtka čelí společnost Krajská zdravotní, která sdružuje pět největších nemocnic v Ústeckém kraji. Návrh na insolvenci podala firma Labská investiční, která tvrdí, že jí společnost Ústeckého kraje dluží 6,5 miliónu korun. Vedení Krajské zdravotní návrh odmítá a považuje ho za šikanózní, pohledávku prý řádně uhradila. O návrhu bude rozhodovat soud.

Labská investiční v návrhu soudu uvedla, že pohledávka vznikla v roce 2008, kdy uzavřela s Krajskou zdravotní smlouvu na poradenské služby u dvou zakázek, dohromady za 9,1 miliónu korun. Zpracovávala pro nemocnice žádosti o dotace do ROP Severozápad na dva projekty na doplnění přístrojů a zařízení pro teplickou nemocnici optimalizaci logistických procesů a postupů.

U vedení Krajské zdravotní návrh vyvolal pobouření. „Labská investiční šikanózním způsobem atakuje naši společnost a domáhá se tímto způsobem svých údajných práv,“ řekl na páteční tiskové konferenci předseda představenstva Krajské zdravotní Radek Scherfer s tím, že se po podání návrhu začaly šířit lži a nepravdy, které společnost poškozují zejména u dodavatelů.

Provoz normálně běží

Právníci společnosti nyní připravují vyjádření k insolvenčnímu návrhu s tím, že pohledávky jsou neopodstatněné. Část pohledávky prý Labská investiční převedla před lety na jinou firmu, které byla doplacena Krajskou zdravotní před 3,5 lety.

Pro provoz nemocnic návrh neznamená podle vedení společnosti vůbec nic a ten normálně funguje. Scherfer ujistil všechny dodavatele, personál, lékaře i pacienty, že společnost je v nejlepší ekonomické kondici od svého vzniku. Za vším prý může stát předvolební boj.

ape, Právo

nahoru

Ekonomika:

Vítkovice loni skončily ve ztrátě čtyři a půl miliardy

-

dnes 16:53 Společnost Vítkovice a.s. měla loni ztrátu po zdanění...

Lanový most na D11 je podobné konstrukce jako most v Janově, nebezpečný ale není

-

dnes 16:48 Video: Lanový most přes Labe stojí na 42. kilometru...

Moderní odysea skončila. Tsipras oslavil opuštění záchranného programu projevem

-

dnes 14:33 Za „den osvobození” a „konec moderní odysey” označil v...

Integrace uprchlíků se daří, pochvaluje si německý úřad práce

-

dnes 13:34 Začlenění uprchlíků na německý trh práce se daří. Práci...

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

dnes 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů