Domácí

Policie v Rathově kauze obvinila další dva lidi

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

6.8.2012 18:09 Policie obvinila v kauze poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha další dva lidi. Jedná se o manažery zdravotnických firem, které spolupracovaly na zakázkách pro středočeské nemocnice. Upozornil na to server Lidovky.cz.

Dalšími obviněnými by měli být šéf společnosti Hospimed Jindřich Řehák a manažer společnosti B Braun Jan Hájek. Podle policie se měli dopustit nepoctivého jednání při sjednávání veřejné zakázky.

V kauze tak již figuruje celkem 11 obviněných. Vedle Ratha jde o šéfku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou, bývalého poslance Petra Kotta a manažery firem, kteří se podíleli na zakázkách středočeského kraje. Mimo jiné jde o opravu buštěhradského zámku či dodávky zdravotnické techniky do krajských nemocnic.

V pátek policie zajistila Rathovi nemovitosti. Podle jeho advokátů to policie udělala proto, aby znemožnila poslanci složit peníze na kauci.

Kriminalisté Ratha v polovině května obvinili z přijetí sedmimiliónového úplatku za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. Před necelými třemi týdny pak policie doručila Sněmovně žádost na Rathovo vydání kvůli dalším údajným úplatkům.

Novinky

nahoru

Domácí:

Ministerstvo požaduje 117 miliónů na demolici vepřína v Letech

-

dnes 10:36 O navýšení rozpočtu o 117 miliónů korun žádá vládu...

Senátory už vytáčí nepřítomnost ministrů na jednání, vláda v demisi si vyjela do krajů

-

dnes 10:34 Ministři vlády premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO)...

ČSSD dala ANO ultimátum

-

dnes 09:57 ČSSD a ANO čeká dnes klíčová debata o podmínkách...

Ostravská fakultní nemocnice má nového šéfa. Odvolaného Němečka nahradil Machytka

-

dnes 09:36 Video: Novým ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava byl...

Budoucí onkolog s rakovinou vysvětluje, jak se léčí

-

dnes 08:58 Pokud medik David Dufek uspěje, bude z něj za rok...

Kvůli opravě je bez vody z vodovodu přes 20 000 lidí z Prahy a okolí

-

dnes 08:12 Přes 20 000 lidí na východě Prahy a další lidé v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby