Domácí

Policie v Rathově kauze obvinila další dva lidi

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

6.8.2012 18:09 Policie obvinila v kauze poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha další dva lidi. Jedná se o manažery zdravotnických firem, které spolupracovaly na zakázkách pro středočeské nemocnice. Upozornil na to server Lidovky.cz.

Dalšími obviněnými by měli být šéf společnosti Hospimed Jindřich Řehák a manažer společnosti B Braun Jan Hájek. Podle policie se měli dopustit nepoctivého jednání při sjednávání veřejné zakázky.

V kauze tak již figuruje celkem 11 obviněných. Vedle Ratha jde o šéfku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou, bývalého poslance Petra Kotta a manažery firem, kteří se podíleli na zakázkách středočeského kraje. Mimo jiné jde o opravu buštěhradského zámku či dodávky zdravotnické techniky do krajských nemocnic.

V pátek policie zajistila Rathovi nemovitosti. Podle jeho advokátů to policie udělala proto, aby znemožnila poslanci složit peníze na kauci.

Kriminalisté Ratha v polovině května obvinili z přijetí sedmimiliónového úplatku za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. Před necelými třemi týdny pak policie doručila Sněmovně žádost na Rathovo vydání kvůli dalším údajným úplatkům.

Novinky

nahoru

Domácí:

Průzkum: V prvním kole volby prezidenta by vedl Zeman

-

včera 20:24 V prvním kole přímé volby prezidenta by nyní vedla...

Homosexuála bych ústavním soudcem nejmenoval, překvapil prezidentský kandidát Fischer

-

včera 16:10 Prezidentský kandidát Pavel Fischer se na setkání v...

Registr vyloučených hazardních hráčů možná do tří let

-

včera 15:57 Registr vyloučených hazardních hráčů, kteří berou...

KSČM na Ondráčkovi trvá. Doufám, že si Babiš v ANO zavede pořádek, řekl Filip

-

včera 14:02 KSČM se odmítá vzdát nominace předlistopadového...

Hüner snížil počet svých náměstků z 11 na sedm

-

včera 12:58 Nový ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner snížil...

Zemřel bývalý politický vězeň František Zahrádka

-

včera 12:43 Ve věku 87 let zemřel v pátek bývalý politický vězeň...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby