Koktejl

Krokodýli se zmocnili migrujících pakoní a začal boj na život a na smrt

BEZ KOMENTÁŘE: Migrace pakoní a jejich zoufalý souboj o život s krokodýly

ZDROJ: Reuters

31.7.2012 10:00 Pohled na desítky tisíc pakoní, kteří migrují ze Serengeti v Tanzanii do Keni, lidi každoročně ohromuje. Tento pozoruhodný přírodní jev s sebou však přináší i smutné oběti. Běžící sudokopytníci totiž lákají pozornost predátorů, včetně krokodýlů. Když pakoně tuto sobotu brodili řeku v keňské rezervaci Masai Mara, přítomnému kameramanovi se dva nelítostné souboje o život podařilo natočit.

Více než 100 000 pakoní žíhaných se tuto sobotu kolem jedenácté hodiny místního času připravovalo k překonání řeky Mara. Jakmile se první odvážlivci dostali na druhou stranu, zbytek ohromného stáda je následoval.

Všichni ale neměli takové štěstí a krokodýli nilští si také přišli na své. Na záběrech je vidět, jak se jeden z krokodýlů zmocnil pakoně a uprostřed běžícího stáda se ho snažil stáhnout pod vodu.

Nedlouho poté následovala další dramatická scéna, kdy jiný krokodýl zaútočil na mladého pakoně. Lapené zvíře bojovalo o svůj život, zatímco ze břehu na něj bezmocně hleděl jiný pakůň, pravděpodobně jeho matka.

Pouze malé ztráty

Událost dokonce rozrušila skupinku hrochů, kteří se pohybovali ve vodě opodál. Na pakoně, kteří jim při migracích narušují teritorium, tentokrát ale nezaútočili, ačkoli podobné útoky nejsou neobvyklé.

I přes zachycené dramatické zápasy o život lze tedy považovat sobotní cestu pakoní přes řeku za poměrně úspěšnou. Podle agentury Reuters přišli o život pouze dva jedinci, ostatní po krátké přestávce pokračovali v cestě dál na sever.

Markéta Klánská, Novinky

nahoru

Koktejl:

Orel chtěl lišce ukrást uloveného králíka, ta se nedala a letěla vzduchem

-

dnes 04:30 Fascinující snímky ze světa zvířat zachytil fotograf...

Žena prodala dárkovou tašku z Harryho svatby za více než 600 tisíc. Byl v ní dopis a občerstvení

-

včera 18:26 Jedenatřicetileté Claire Oliverové se dostalo větší...

Da habt Ihr den anderen, zazní na Pražském hradě. A Slavata letí z okna

-

včera 16:47 Je středa 23. května léta Páně 1618. V České kanceláři...

Náraz vyhodil řidiče na Ukrajině při nehodě z auta. Zvedl se a odběhl do bezpečí

-

včera 15:05 Na křižovatce v ukrajinském městě Kolomyja, které leží...

Místo člověka tablet na kolečkách. Nemocná studentka si převzala diplom na dálku

-

včera 10:12 Dojemný okamžik se odehrál minulé pondělí při udílení...

Auto srazilo březí laň, policista prováděl císařský řez

-

včera 03:14 Policista z amerického New Jersey Jim Vernon se v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby