Koktejl

Krokodýli se zmocnili migrujících pakoní a začal boj na život a na smrt

BEZ KOMENTÁŘE: Migrace pakoní a jejich zoufalý souboj o život s krokodýly

ZDROJ: Reuters

31.7.2012 10:00 Pohled na desítky tisíc pakoní, kteří migrují ze Serengeti v Tanzanii do Keni, lidi každoročně ohromuje. Tento pozoruhodný přírodní jev s sebou však přináší i smutné oběti. Běžící sudokopytníci totiž lákají pozornost predátorů, včetně krokodýlů. Když pakoně tuto sobotu brodili řeku v keňské rezervaci Masai Mara, přítomnému kameramanovi se dva nelítostné souboje o život podařilo natočit.

Více než 100 000 pakoní žíhaných se tuto sobotu kolem jedenácté hodiny místního času připravovalo k překonání řeky Mara. Jakmile se první odvážlivci dostali na druhou stranu, zbytek ohromného stáda je následoval.

Všichni ale neměli takové štěstí a krokodýli nilští si také přišli na své. Na záběrech je vidět, jak se jeden z krokodýlů zmocnil pakoně a uprostřed běžícího stáda se ho snažil stáhnout pod vodu.

Nedlouho poté následovala další dramatická scéna, kdy jiný krokodýl zaútočil na mladého pakoně. Lapené zvíře bojovalo o svůj život, zatímco ze břehu na něj bezmocně hleděl jiný pakůň, pravděpodobně jeho matka.

Pouze malé ztráty

Událost dokonce rozrušila skupinku hrochů, kteří se pohybovali ve vodě opodál. Na pakoně, kteří jim při migracích narušují teritorium, tentokrát ale nezaútočili, ačkoli podobné útoky nejsou neobvyklé.

I přes zachycené dramatické zápasy o život lze tedy považovat sobotní cestu pakoní přes řeku za poměrně úspěšnou. Podle agentury Reuters přišli o život pouze dva jedinci, ostatní po krátké přestávce pokračovali v cestě dál na sever.

Markéta Klánská, Novinky

nahoru

Koktejl:

Mráz, že se i na Sibiři diví. Teploty tam spadly na minus 65 stupňů

-

dnes 15:46 Video: Obyvatelé několika oblastí Sibiře se potýkají s...

V budoucnu mají japonské vlaky štěkat jako psi

-

dnes 14:05 Vědci ze země vycházejícího slunce údajně přišli na...

Ochránila ho svým tělem, matka s dítětem v náručí skočila z osmého patra hořícího domu

-

dnes 13:15 Při požáru v ruském Petrohradu uvázla v osmém patře...

Během operace mu v těle nechali třinácticentimetrový skalpel, měl ho tam čtyři roky

-

dnes 08:29 Jednašedesátiletý válečný veterán Glenford Turner z...

Vzácní tučňáci brýloví dovádějí ve venkovní expozici ústecké zoo

-

včera 20:01 Video: Jediný druh tučňáka, který hnízdí na pobřeží...

Filmový Borat drží slovo, za české recesisty zaplatil pokutu

-

včera 15:44 Britský herec Sacha Baron Cohen se sešel s šesticí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby