Krimi

Muž ze Zlínska zneužil malou dívku, vyhrožoval jí, že ji zabije a stáhne z kůže

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

22.7.2012 09:32 Kriminalisté z krajského policejního ředitelství ve Zlíně obvinili tento týden z trestného činu znásilnění 41letého muže ze Zlínska. Z vyšetřování vyplynulo, že minimálně dvakrát svlékl teprve šestiletou dívku a přes její odpor jí sahal na genitálie. Soud muže okamžitě po obvinění poslal do vazby.

„Vyšetřování se rozjelo ihned poté, co kamarádka matky malého děvčátka své důvodné podezření nahlásila na policii. Holčička totiž nechtěla chodit domů a raději volný čas trávila s rodinami matčiných kamarádek,“ řekla Právu v neděli policejní mluvčí Jana Macalíková.

Jedné z matčiných kamarádek dívka podle ní nakonec prozradila, co všechno jí matčin partner dělal. Zároveň měla velké obavy, co se stane, když se „tajemství“ prozradí. Muž, který ji v podstatě od malička vychovával, jí totiž vyhrožoval, že ji zabije a stáhne z kůže.

„S nahou dívenkou si měl pohrávat dvakrát, jednou na pohovce, podruhé při společné koupeli, tedy když její matka nebyla doma nebo spala. Navíc ji svlečenou několikrát fotil na mobilní telefon,“ uvedla mluvčí.

Muž všechno popíral, podle něj má dítě bujnou fantazii nebo ho prý naočkovala matka, která se s ním chtěla přes jeho nesouhlas rozvést. Poté, co se v jeho telefonu našly fotografie nahé holčičky, připustil, že si ji párkrát vyfotil. Další vinu však stále neuznává.

Před policisty se zamknul

„Samotné zatčení jednačtyřicetiletého muže pro znásilnění dívky proběhlo tento týden v noci, pouze několik hodin od oznámení policii. Muž se snažil uniknout a uzamknul se ve svém bytě, který odmítal otevřít; policisté byli tedy v dané situaci nuceni rozlomit dveře, vniknout do jeho obydlí, a zde jej zadržet. Vzhledem k věku oběti teď obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let,“ poznamenala Macalíková.

Pachatel byl podle ní v minulosti třináctkrát soudně trestán, většinou za krádeže, podvody nebo neplacení výživného. Minimálně tři roky za uvedenou nelegální činnost strávil ve vězení.

S ohledem na holčičku policie nezveřejnila město, ve kterém se případ znásilnění odehrál. „Vážíme si toho, že dítě našlo odvahu a někomu své trápení svěřilo a holčičku velmi chválíme,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Připojila přitom i rady pro děti, které prochází něčím podobným: „Dotýká se tě někdo z dospělých, i když se ti to nelíbí? Nutí tě, aby ses dotýkala ty jeho? Není to tvoje chyba ani nemáš povinnost to snášet. Zavolej si o radu na linku 158 nebo na telefonickou linku důvěry (je zcela anonymní a číslo je 241 48 41 49) nebo to ve svém okolí říkej tak dlouho, dokud ti někdo neuvěří a nekontaktuje policii,“ dodala Macalíková.

Miloslav Hradil, Právo

nahoru

Krimi:

Identita dvou obětí z vyhořelého pražského hotelu není zatím známá

-

dnes 19:38 Vyšetřovatelé v neděli večer kolem 18. hodiny ukončili...

Muž našel ve Vltavě vojenskou munici, odvézt ji musel pyrotechnik

-

dnes 15:00 Video: Ze své loďky, pomocí magnetu, hledal v neděli...

V Plzni srazil řidič strážníka a ujel, policie po něm pátrá

-

dnes 11:37 Při policejní kontrole v centru Plzně najel v pátek...

Sobotní požár v pražském hotelu má už čtyři oběti

-

dnes 10:27 Video: aktualizováno Sobotní požár v hotelu Eurostars...

V hořícím hotelu v Praze zahynuli mladý Němec a Jihokorejka

-

dnes 08:22 Video: aktualizováno V pražském hotelu, kde v sobotu...

Požár hotelu v Praze: dva mrtví, desítky evakuovaných

-

včera 18:20 Video: aktualizováno Nejméně dva lidé zemřeli v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby