Koktejl

Chlapec se sám naučil na bicí, v sedmi letech válí jako profesionál

BEZ KOMENTÁŘE: Jaxon Smith hraje skladbu The Pretender od kapely Foo Fighters

20.7.2012 13:25 Jaxonu Smithovi z Calgary v Kanadě je pouhých sedm let, přesto už se díky svému talentu prosadil v televizi. Toto úterý vystoupil v americké show NBC Today, aby tam předvedl, jak skvěle hraje na bicí. Nikdo ho to přitom neučil, bicí soupravu ovládl zcela sám. Asi nejlepším dokladem jeho umění je pár měsíců staré video, na kterém předvedl hit „The Pretender“ populární americké rockové kapely Foo Fighters.

Sedmiletý Jaxon si prošel opravdu těžkými začátky. Když se narodil, vážil pouze půl kilogramu, první chvíle tak trávil na neonatální jednotce intenzivní péče. Jak ale čas plynul, sílil a zanedlouho se u něj začal projevovat ohromný talent.

„Projevoval se od útlého věku, respektive od Jaxonova prvního roku života. Tehdy si vzal lžičky a k hrůze mé manželky s nimi udělal asi 500 důlků do našeho nového konferenčního stolku. Pomyslel jsem si, co to proboha znamená,“ zavzpomínal Jaxonův otec Kevin Smith.

Ať už to bylo běžné dětské chování nebo ne, jisté je, že rytmus a bicí „nástroje“ nejrůznějšího druhu malému Jaxonovi učarovaly natolik, že už je neopustil.

Talent zřejmě podědil

„Ve dvou letech hrál každé ráno kartáčky o umyvadlo. Na to navázal hrou čínskými hůlkami o gauč. První sestavu jsme mu pořídili, když mu byly tři roky. Zpočátku ji trochu zanedbával, pak se ale sám vypracoval. Nevím, jak se mu to povedlo. Přitom se jen díval na živé koncerty mých oblíbených kapel v televizi,“ vysvětlil otec.

A skutečně, Jaxon neprošel žádnou výukou. Nikoho by ani prý zatím ani neposlechl, poznamenal se smíchem jeho otec. Zdá se tedy, že Jaxon talent podědil. Jeho prarodiče z otcovy strany vyučovali hudbu a jeho matka o rytmu také něco ví, protože byla tanečnice.

U bubnů se cítí skvěle

Na otázku televizní moderátorky, proč si oblíbil zrovna bicí, Jaxon odpověděl: „Nevím, prostě se u toho cítím velmi dobře“.

A co se týče hráčské budoucnosti, podle deníku Daily Telegraph má malý bubeník vcelku jasno: "Chtěl bych asi tak dalších 30 let bubnovat, a pak bych mohl být hokejistou“.

Markéta Klánská, Novinky

nahoru

Koktejl:

Šéfkuchař shodil 70 kilogramů, jeho dieta vzbuzuje velký zájem

-

dnes 05:19 Britský šéfkuchař Tom Kerridge, který dosáhl váhy 190...

Hřbitov letadel z ptačího pohledu

-

včera 17:59 Video: Otec Karel a syn Miloš Tarantíkovi sbírají a...

Královská svatba: Nervózní Harry, klidná Meghan

-

včera 16:00 Video: Občas si toho během královské svatby nešlo...

Pět památných okamžiků královské svatby

-

včera 12:45 Video: Sobotní svatba Harryho a Meghan na sebe podle...

Meghan dostala od Harryho prsten jeho matky Diany

-

včera 11:01 Video: Svou svatební noc po sobotním obřadu, který...

Systém schopný rozpoznávat obličeje má dohlížet na čínské školáky, zda dávají pozor

-

včera 08:31 Kamery už jsou dnes v Číně téměř všude. A kde nejsou,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby