Internet a PC

Seznam.cz spouští nový Email

obrazek

Nový Seznam.cz Email

Seznam.cz

17.7.2012 13:05 Společnost Seznam.cz ve středu oficiálně spustí nový Email přinášející celou řadu vylepšení. Přestěhovat všech 11 miliónů schránek, které lidé u české portálové jedničky používají, bude zaměstnancům trvat zhruba tři měsíce. Uvedla to mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová.

„Již tento týden začne Seznam.cz převádět své uživatele do vylepšené podoby Seznam.cz Emailu. Dnes (v úterý) se v e-mailových schránkách prvních uživatelů, kteří budou převedeni do nového Emailu, objeví upozornění, že ke změně v nejbližších dnech dojde,“ konstatovala Zatloukalová.

„Od středy pak začíná samotné přepínání e-mailových schránek a zároveň budou od středečního odpoledne nově založené e-mailové schránky na Seznam.cz již s novým vzhledem,“ uvedla mluvčí Seznamu.

Psaní zprávy

FOTO: Seznam.cz

Změny jsou u nového Emailu patrné už při prvním spuštění. Připravovaný design působí elegantně a přehledně. Přibyla možnost využívat štítky k označení zpráv. Nově lze také používat metodu drag and drop (přetahování myší) pro přesouvání e-mailů do složek, přiřazení štítků k e-mailům a také pro připojení více příloh ke zprávě.

U nového Emailu je možné nastavit řadu líbivých motivů

FOTO: Seznam.cz

Nejzásadnějších změn se však Email dočkal po technické stránce. Nový Seznam.cz Email je postaven jako javascriptová aplikace. Uživatel tedy při práci se svým e-mailem zůstává stále na jedné stránce, čímž se minimalizují datové přenosy. Celá práce je tak plynulejší a rychlejší. Kompletní výměnou prošlo také datové úložiště pro přílohy, které zajišťuje spolehlivější vydávání souborů uživatelům.

Email je možné uspořádat do tří sloupců

FOTO: Seznam.cz

„Úprava Seznam.cz Emailu již byla nevyhnutelná, a proto jsme jej předělali od základu. Zvýšili jsme jeho bezpečnost, rychlost i přešli na řešení, které umožní uživatelům snadnější ovládání e-mailu, a to jak v klasickém webovém rozhraní, tak v mobilních telefonech,“ uvedla Blanka Čárová, produktová manažerka služby Seznam.cz Email.

„I přes to, že Seznam.cz nyní znatelně inovuje své služby, u Emailu cítíme, že je pro naše uživatele hodně osobní záležitostí a zcela revoluční změnou projít nemůže. Neprováděli jsme žádné experimenty, naslouchali jsme našim beta testerům, provedli množství uživatelských testů, a proto se nám za poslední měsíce podařilo Seznam.cz Email zjednodušit při zachování oblíbených a nejpoužívanějších funkcí do současné podoby, kterou uživatelům nyní nabídneme,“ dodala Čárová.

Stará podoba Emailu od Seznamu

FOTO: Seznam.cz

mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Nejnebezpečnější celebritou na internetu je Avril Lavigne

-

dnes 13:20 Avril Lavigne je nejnebezpečnější celebritou na...

Kyberzločinci jednoduše obejdou antiviry. V ohrožení je 400 miliónů počítačů

-

dnes 10:13 Bezpečnostní experti ze společnosti Check Point...

Instagram bude naslouchat uživatelům. Nejprve u videí

-

dnes 09:18 Sociální síť Instagram je hlavně o sdílení fotografií,...

Zajímavá videa a články v Prohlížeči Seznam.cz už neuniknou

-

včera 17:10 Dalšího vylepšení se v pondělí dočkal Seznam.cz...

Na Seznam Zprávy mohou uživatelé přidávat videokomentáře

-

včera 15:54 Společnost Seznam.cz představila v pondělí novou...

Nebezpečné chyby ohrožují uživatele Windows

-

včera 13:10 Hned několik kritických chyb bylo objeveno v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby