Cestování

O víkendu vypukne Lesní slavnost Lapků z Drakova

obrazek

Na Drakově nebudou ani letos chybět zruční řemeslníci, jarmareční prodejci, řezbáři, kejklíři a také různé stánky s občerstvením.

FOTO: www.pratelevrbenska.eu

12.7.2012 08:38 Velkolepá Lesní slavnost Lapků z Drakova se uskuteční v sobotu 14. a v neděli 15. července. Lidé budou vandrovat po stopách lapků z Drakova údolím řeky Černé Opavy v Jeseníkách. Drakov se nachází poblíž Vrbna pod Pradědem na Bruntálsku. Tradiční akci pořádá Spolek Přátelé Vrbenska, celý projekt podpořila Nadace OKD.

„Letošní Lesní slavnost Lapků z Drakova a Dny Lesů ČR přinesou opět spoustu zajímavých novinek. Přátelé Vrbenska připravují tradiční razítkovací hru Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova. Děti si tak zahrají zlaté kuželky se skřítky, budou poznávat tajemství lesa, vyzkouší si rýžování zlata a po cestě se setkají s potulnými rytíři, kteří na lesních pěšinách budou chytat loupeživé lapky. Kdo přijde, tak si může také vyzkoušet dětský rybolov, navštívit vodníka u Slučího potoka, který letos bude mít i pomocníka,“ vyjmenovával předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Na Drakově nebudou ani letos chybět zruční řemeslníci, jarmareční prodejci, řezbáři, kejklíři a také různé stánky s občerstvením. Příjemnou lesní atmosféru naladí i hudební skupiny. Nově se také představí soubor Cirkus trochu jinak s dlouhonohými zbojníky a živými sochami. „V lesní galerii organizátoři akce představí 100. výročí postavení věže na Pradědu. Stanoviště také doplní se svou prezentací svých aktivit a projektů Nadace OKD,“ dodal Michalus.

FOTO: www.pratelevrbenska.eu

Také čeští lesníci přispějí na akci vzdělávacími stanovišti s lesní pedagogikou, soutěžemi, sázením stromků či stezkou odvahy. „Na Rejvízu v domě číslo 12 bude po celou dobu slavnosti otevřená historická tkalcovna a v neděli si všichni užijí Drakovského plaváčka,“ doplnil Michalus s tím, že letos se organizátoři potýkají s nižším rozpočtem na dvoudenní slavnost. „Hledáme teď podporu a sponzory na všech stranách, ale doufáme, že to nějak dáme všechno dohromady,“ shrnul předseda Přátel Vrbenska.

Slavnost pořádá Spolek Přátelé Vrbenska pravidelně od roku 2005 vždy v červenci s dalšími přátelskými spolky a partnery. Více informací lidé najdou zde.

Denisa Telaříková, Právo

nahoru

Cestování:

Cestou císařovny Elišky za karlštejnským pokladem

-

dnes 12:00 Obrazem: Karlštejn byl od počátku velkolepou...

Tipy na víkend: Ochutnejte hmyzí speciality, světovou kuchyni nebo víno

-

dnes 10:05 Podzim je už bez diskuzí tady. A k němu patří především...

Žižkův hrad Kalich, peleš lotrovská, se po staletích probouzí k životu

-

včera 23:04 Vysoko nad obcí Třebušín se tyčí skalnatý kopec, kde...

Ohře láká obojživelníky aneb Na kole i na lodi ve společnosti čtvrté nejdelší české řeky

-

včera 20:26 Ohře (také Ohara, Oharka, německy Eger) - pramení pod...

Seznamte se s madame Liberté: Největší newyorská hvězda je čistokrevná Francouzka

-

včera 17:00 Jsou místa, která nesmíte vynechat, zvlášť pokud jste...

V Austrálii vyrostl hotel postavený z písku. Otevřený je ale dočasně

-

včera 14:20 Ve Švédsku mají hotel, který je kompletně z ledu, v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby