Krimi

Senior při řešení přestupku se strážníky upadl do bezvědomí

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

11.7.2012 12:04 Kolaps postihl 87letého důchodce, když řešil s olomouckými městskými policisty dopravní situaci. Pohotoví strážníci však seniora zachránili, předali zdravotníkům a ti ho pak převezli k dalšímu ošetření do nemocnice.

Vše začalo v pondělí odpoledne, když městská policie obdržela oznámení od dispečera dopravního podniku, že na parkovišti v ulici Dobrovského parkují vozidla v úseku, kde je to přenosnou dopravní značkou zakázáno a že tato vozidla blokují průjezd autobusů městské hromadné dopravy.

„Neznámý starší muž přemisťoval v tomto místě instalované dopravní značení. Strážníci ho proto upozornili, že se dopouští protiprávního jednání. V době, kdy jim vysvětloval důvody svého počínání, se mu náhle udělalo nevolno, upadl do bezvědomí a selhávaly mu základní životní funkce. Nastala zástava dechu a neměl hmatný puls,“ informovala Právo ve středu mluvčí Městské policie v Olomouci Vladimíra Marková.

Strážníci podle ní začali ihned provádět srdeční masáž se současným uvolněním dýchacích cest. Na vzniklou situaci pohotově reagovala další jejich motohlídka, která se na místo dostavila, a pomocí automatického externího defibrilátoru se jim podařilo obnovit srdeční činnost muže ještě před příjezdem zdravotníků.

„Ti po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci důchodce až do jeho úplné stabilizace a následně ho převezli do Fakultní nemocnice Olomouc k dalšímu ošetření,“ dodala mluvčí.

Petr Marek, Právo

nahoru

Krimi:

Dálnici D1 uzavřely opravy vedení vysokého napětí

-

včera 19:46 aktualizováno Kvůli opravě vedení vysokého napětí...

U Třeboně se srazil osobní vlak s autem. Zraněný řidič skončil v nemocnici

-

včera 16:55 aktualizováno Na železničním přejezdu u sídliště...

Muže na Ostravsku zranila vrtule motorového rogala

-

včera 16:44 K velmi vážnému případu vyjížděli v sobotu večer...

Při požáru v Zubří hasiči evakuovali dvacet lidí

-

včera 13:54 Dvacet lidí museli v sobotu večer kvůli požáru...

Na železniční trať na Mělnicku sjelo auto

-

včera 09:35 Na železniční trať vedoucí z Velvar do Kralup nad...

Honička u Prahy skončila nehodou a požárem ujíždějícího vozu

-

včera 09:26 Video: Pražským strážníkům ujížděl v sobotu muž s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů