Ekonomika

Slovensko zavádí zvýšený registrační poplatek u silnějších automobilů

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

8.7.2012 22:13 Součástí konsolidačního balíčku slovenské vlády je zvýšení registrační daně při prvním přihlášení automobilu s výkonem motoru nad 80 kilowattů. V pátek toto opatření schválila vláda premiéra Roberta Fica. V současnosti tento poplatek činí pro všechny vozy jednotně 33 eur (asi 840 korun).

Registrační poplatky pro výkonnější vozy se budou pohybovat od 167 eur (asi 4275 korun) do 2997 eur (asi 76 700 korun). Zvýšený poplatek se tak bude vztahovat i na vozy Škoda Octavia se silnějšími motory. Právě Škoda Octavia je nejprodávanějším automobilem na Slovensku.

Vyšší registrační daň budou majitelé nových vozů platit od letošního října. Vláda vyloučila z kategorie zvýšených daní vozy, které se používají k podnikání. „Jedná se o vozy, které mají pouze tři místa k sezení. Jsou to klasická užitková vozidla, která se používají k podnikání,“ uvedl ministr financí Peter Kažimír.

Registrační poplatek se platí při první registraci automobilu na území Slovenské republiky. Další majitelé vozu už tento poplatek neplatí. Vyšší poplatek se bude týkat asi 70 tisíc vozidel ročně a stát by měl získat jeho výběrem 31 miliónů eur (asi 790 miliónů korun).

Odborníci varovali, že Slováci si budou výkonnější vozy registrovat v sousedních zemích. To se stalo například v Maďarsku, když po zvýšení registrační daně si podnikatelé registrovali automobily právě na Slovensku.

Ivan Vilček, Právo

nahoru

Ekonomika:

Brexit bez dohody by země EU stál přes pět a půl biliónu, spočítal MMF

-

dnes 18:47 Pokud Británie opustí příští rok Evropskou unii bez...

Firmy luxují úřady práce. Zaměstnání už sežene téměř každý

-

dnes 17:47 Nezaměstnanost v Česku láme rekordy, stále ale ještě...

Firma Burberry spálila své luxusní parfémy a kabelky za stamilióny. Nechce zlevňovat

-

dnes 15:47 Britský výrobce luxusního módního zboží Burberry loni...

Suspendovaný šéf Audi podal stížnost proti vzetí do vazby

-

dnes 14:35 Dočasně uvolněný šéf automobilky Audi Rupert Stadler...

Bulharský regulátor zablokoval prodej tamní televize skupině PPF

-

dnes 13:32 aktualizováno Bulharský regulátor zablokoval plánovaný...

Oběd za 115 korun. Češi platí o 13 korun víc než před dvěma lety

-

dnes 12:47 Průměrná útrata za oběd v pracovním týdnu v červnu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů