Domácí

Češi loni prosázeli 127 miliard, více vyhrávali

obrazek

Přehled výsledků loterií a jiných her za roky 2010/2011

FOTO: David Ryneš, Novinky

4.7.2012 09:03 Za rok 2011 prosázeli lidé v České republice celkem 126,8 miliardy korun, tedy o 0,9 procenta více než v předešlém roce. Zároveň také více vyhrávali, na výhrách totiž bylo vyplaceno 95,7 miliardy korun, tedy meziročně o dvě procenta více. Provozovatelé her vykázali oproti roku 2010 pokles příjmů o 2,3 procenta, celkem získali 31,1 miliardy korun.

Statistiku ve středu zveřejnilo ministerstvo financí, které zaznamenalo největší nárůst vložených částek v oblasti technických zařízení, zejména videoloterijních terminálů (VLT). Do nich lidé loni naházeli téměř o osm miliard více než v roce 2010. Naopak k poklesu došlo u výherních hracích přístrojů a u loterií.

„Mírně se snížil zájem hráčů o klasické kursové sázky v sázkových kancelářích, zatímco u internetového kursového sázení, zařazeného v tabulkách mezi technické hry, došlo ke zvýšení vložených částek,“ informovalo ministerstvo.

Podíl jednotlivých druhů her na vložených částkách v roce 2011

FOTO: David Ryneš, Novinky

Zatímco v roce 2010 se poměr vkladů mezi internetovou a klasickou sázkou rovnal, loni podle něj převyšovaly internetové sázky o 10 procent oproti klasickým sázkám.

Příspěvky provozovatelů her na veřejně prospěšné účely se podle úřadu meziročně prakticky nezměnily a dosáhly výše 3,5 miliardy korun. „Předepsaný odvod části výtěžku poklesl zejména v segmentu loterií,“ informovalo ministerstvo.

V roce 2011 provozovalo výherní hrací přístroje povolované obcemi 382 provozovatelů. Hry povolované Ministerstvem financí provozovalo 127 provozovatelů.

val, Novinky

nahoru

Domácí:

Krčál rezignoval i na funkci šéfa vysočinských soc. dem., zůstává jen členem

-

včera 20:50 Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál...

VZP platí ročně 10 miliónů firmě spojené s Janouškem

-

včera 20:48 Všeobecná zdravotní pojišťovna platí ročně 10 miliónů...

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti

-

včera 18:30 Start reformy financování regionálního školství se...

ANO na poslední chvíli škrtlo čtyři lidi z pražské kandidátky

-

včera 17:14 Andrej Babiš a vedení hnutí ANO na poslední chvíli...

Na Lysé hoře napršelo od úterý přes 200 milimetrů

-

včera 16:43 Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku napršelo od...

Bahno, 35 stupňů, ostré jeskyně. Čeští hasiči popsali záchranu thajských chlapců

-

včera 16:19 Video: Kalná voda, bahno, dusno a vedro. Tak popisují...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů