Zahraniční

Milionář po rozsudku v soudní síni zkolaboval a zemřel

Michael Marin u soudu.

29.6.2012 17:27 Tragickou dohru měl ve čtvrtek v americkém státě Arizona konec soudního procesu s milionářem obviněným z pojistného podvodu. Poté, co soud 53letého Michaela Marina uznal vinným ze zapálení jeho domu za účelem získání peněz z pojistky, obviněný zkolaboval a po převozu do nemocnice zemřel.

Marin po vyřčení verdiktu zavřel oči a následně si k obličeji přiložil ruce. Videozáznam odvysílaný televizí Fox News naznačil, že mohl spolknout prášek, který zapil vodou z plastové láhve. O pár minut později se u něj dostavily dýchací potíže a Marin se zhroutil na podlahu. Byla přivolána záchranka, ale lékařům se ho nepodařilo zachránit. Byl prohlášen za mrtvého po převozu do nemocnice ve Phoenixu.

Soud okresu Maricopa uznal Marina vinným z úmyslného zapálení jeho domu o rozloze více než 600 metrů čtverečních za 3,5 miliónu dolarů (více než 71 miliónů korun) za účelem získání peněz z pojistky na nemovitost.

Marin dům zapálil před třemi lety poté, co se mu ho nepodařilo prodat v aukci. Hasiči našli hned několik ohnisek požáru a milionář se později ke svému činu přiznal. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Podle žalobců mu hrozilo až 16 let vězení.

Otec čtyř dětí Michael Marin vystudoval Univerzitu Yale a působil jako makléř na Wall Streetu. Mimo jiné sbíral Picassovy črty a vystoupal i na nejvyšší horu světa Mount Everest.

Příčinu jeho úmrtí určí nařízená pitva.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Organizování migrace je podle Orbána zločin ohrožující národní bezpečnost

-

včera 23:23 Podle maďarského premiéra Viktora Orbána (FIDESZ) je...

Žák na střední škole v Indianě spustil střelbu. Pomohl ho odzbrojit učitel

-

včera 23:15 Dva lidé byli zraněni při páteční střelbě na střední...

Zvíře už na Slovensku nebude věc, ale živá bytost

-

včera 22:30 Na zvíře bude slovenské právo od září 2018 pohlížet...

Jednání o brexitu vázne. Británie žije v pohádce, řekl diplomat EU

-

včera 20:35 Ani další tři dny rozhovorů o odchodu Británie z...

NATO bude na přání Maďarska jednat o přehodnocení vztahu k Ukrajině

-

včera 20:13 Maďarsko oficiálně navrhlo Severoatlantické alianci,...

Putin neplánuje měnit ústavu, aby mohl být znovu zvolen prezidentem

-

včera 19:51 Ruský prezident Vladimir Putin v pátek opět potvrdil,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby