Krimi

Zpěváka americké metalové skupiny v Praze zatkli a obvinili ze zabití

obrazek

Zpěvák skupiny Lamb of God Randy Blythe

Profimedia.cz

28.6.2012 21:40 Čtvrteční koncert americké metalové skupiny Lamb of God se v pražském klubu Rock Café neuskutečnil, protože její zpěvák Randy Blythe byl podle informací získaných Novinkami zadržen policií. Důvodem je dva roky starý násilný trestný čin, jehož oběť zemřela.

O odřeknutí koncertu informovala ve čtvrtek pořádající agentura Obscure: „Dnes v 11:00 hodin jsme obdrželi zprávu od managementu Lamb of God, že dnešní plánované vystoupení v Praze v klubu Rock Café je zrušeno. O konkrétních důvodech nemáme zatím žádné zprávy.“

„Zadrželi jsme zpěváka ročník 1971, který byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví ve 4. odstavci, tedy s následkem smrti,“ řekla Novinkám mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová s tím, že se policie k věci více nebude vyjadřovat.

Před dvěma lety, 24. května 2010, se konal první koncert Lamb Of God v Praze v klubu Abaton, kde se podle informací Novinek tragický incident odehrál.

Na oficiálních stránkách kapely se v příspěvcích fanoušků k pražskému vystoupení objevilo, že koncert "byl zrušen, neboť Randy Blythe byl zadržen pro vraždu spáchanou 24. 5. 2010".

Zpěvák skupiny Lamb of God Randy Blythe

FOTO: fotobanka Profimedia

Lamb of God, kteří se dali dohromady v roce 1994, jsou od vydání alba Ashes of The Wake z roku 2004 adorováni jako představitelé nové vlny amerického heavy metalu. Jestliže raný materiál byl extrémní a nesl se v duchu grindcoru, deathmetalu i hardcoru, později začala skupina čerpat z odkazu Pantery a dalších metalových kapel z amerického jihu.

Pro skupinu je typické silně protináboženské zaměření, původně se jmenovala Burn the Priest. V textech se zabývala špatnými lidskými vlastnosti, zejména pokrytectvím, ale také násilím, jedna skladba se jmenovala Omerta (mafiánský zákon mlčenlivosti, jehož porušení se trestá smrtí). Kapela však kritizovala i válku v Iráku.

aš, Novinky

nahoru

Krimi:

Bradáčová: V Rathově kauze soud nemusí znovu provádět důkazy

-

dnes 17:39 aktualizováno V korupční kauze bývalého středočeského...

V Bruntále spadla stavební plošina, tři těžce zranění

-

dnes 17:08 U vážného pracovního úrazu tří lidí zasahovala ve...

Policie viní ženu z Bruntálska z toho, že nechala zvlčit své dítě

-

dnes 15:18 Z přečinu ohrožení výchovy dítěte obvinila policie...

Ze surového napadení 12letého chlapce vyvázl bez trestu, teď dostal tři roky za loupež

-

dnes 13:48 Za loupež a vydírání poslal ve čtvrtek senát Okresního...

Při tragické dopravní nehodě na Náchodsku zemřel řidič

-

dnes 13:25 K nehodě došlo ve čtvrtek ráno v obci Vysokov na...

Požár vítkovické ubytovny měl zřejmě zakrýt vraždu. Policie obvinila 44letého muže

-

dnes 13:02 Požár ubytovny v ostravské čtvrti Vítkovice, při kterém...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby