Krimi

Zpěváka americké metalové skupiny v Praze zatkli a obvinili ze zabití

obrazek

Zpěvák skupiny Lamb of God Randy Blythe

Profimedia.cz

28.6.2012 21:40 Čtvrteční koncert americké metalové skupiny Lamb of God se v pražském klubu Rock Café neuskutečnil, protože její zpěvák Randy Blythe byl podle informací získaných Novinkami zadržen policií. Důvodem je dva roky starý násilný trestný čin, jehož oběť zemřela.

O odřeknutí koncertu informovala ve čtvrtek pořádající agentura Obscure: „Dnes v 11:00 hodin jsme obdrželi zprávu od managementu Lamb of God, že dnešní plánované vystoupení v Praze v klubu Rock Café je zrušeno. O konkrétních důvodech nemáme zatím žádné zprávy.“

„Zadrželi jsme zpěváka ročník 1971, který byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví ve 4. odstavci, tedy s následkem smrti,“ řekla Novinkám mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová s tím, že se policie k věci více nebude vyjadřovat.

Před dvěma lety, 24. května 2010, se konal první koncert Lamb Of God v Praze v klubu Abaton, kde se podle informací Novinek tragický incident odehrál.

Na oficiálních stránkách kapely se v příspěvcích fanoušků k pražskému vystoupení objevilo, že koncert "byl zrušen, neboť Randy Blythe byl zadržen pro vraždu spáchanou 24. 5. 2010".

Zpěvák skupiny Lamb of God Randy Blythe

FOTO: fotobanka Profimedia

Lamb of God, kteří se dali dohromady v roce 1994, jsou od vydání alba Ashes of The Wake z roku 2004 adorováni jako představitelé nové vlny amerického heavy metalu. Jestliže raný materiál byl extrémní a nesl se v duchu grindcoru, deathmetalu i hardcoru, později začala skupina čerpat z odkazu Pantery a dalších metalových kapel z amerického jihu.

Pro skupinu je typické silně protináboženské zaměření, původně se jmenovala Burn the Priest. V textech se zabývala špatnými lidskými vlastnosti, zejména pokrytectvím, ale také násilím, jedna skladba se jmenovala Omerta (mafiánský zákon mlčenlivosti, jehož porušení se trestá smrtí). Kapela však kritizovala i válku v Iráku.

aš, Novinky

nahoru

Krimi:

Dívku na Chomutovsku srazilo auto, když po vystoupení z autobusu přecházela silnici

-

včera 18:58 U Března na Chomutovsku ve čtvrtek odpoledne srazilo...

Vlak projel u Smržovky návěstidlo a narazil do zarážedla, tři lidé se zranili

-

včera 18:30 Tři lidé se zranili při odpolední nehodě vlaku ve...

Pražští policisté pátrají po mladém muži se sebevražednými sklony

-

včera 15:42 Pražská policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po...

Za zneužívání nezletilých tanečnic dostal vedoucí souboru dva roky

-

včera 14:16 S dvouletým trestem vězení odešel ve čtvrtek od...

Boxer Plachetka, odsouzený za znásilnění, se nového verdiktu zatím nedočkal

-

včera 13:14 Krajský soud v Brně i po výslechu dalších svědků ve...

Mladík rozprodal po Příbrami sedm kilogramů marihuany, hrozí mu deset let

-

včera 12:52 Dohromady nejméně sedm kilogramů marihuany rozprodal...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby