Kultura

Radní vyzval šéfa ČT Dvořáka, ať zváží setrvání ve funkci

obrazek

Generální ředitel ČT Petr Dvořák

FOTO: Milan Malíček, Právo

20.6.2012 15:04 Člen rady České televize (ČT) Radek Mezulánik vyzval na středečním zasedání rady generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, ať zváží své setrvání ve funkci nejvyššího šéfa Kavčích hor.

Vyčetl mu pochybení v programové, finanční i personální oblasti. Viditelně uražený Dvořák označil Mezulánikovy výroky jako plácnutí do vody, které nemá racionální jádro. Přesto se Dvořák domluvil s radou, že až dostane od Mezulánika jeho výtky a otázky písemně, odpoví na ně rovněž písemně a materiál se bude na některém z  příštích zasedání rady veřejně projednávat.

Mezulánik Dvořákovi vyčetl mimo jiné to, že autoři vykupují scénáře a utíkají z ČT a říkají, že taková situace zde za osm let nebyla, protože o programu rozhodují nekompetentní lidé. Rozpočet ČT je podle Mezulánika nikoliv vyrovnaný, ale ztrátový. Restrukturalizaci televize označil za „televepřín“.

Mezulánik také upozornil na předraženou výstavbu nového studia v Brně. Vyčetl Dvořákovi modernizaci jeho kanceláře a další údajné prohřešky.

Dvořáka se vehementně zastala místopředsedkyně rady Dana Eklová. Ale i samotný předseda Rady ČT Milan Uhde prohlásil, že důvod k neklidu je. „Neklid je pracovní předpoklad každého člena Rady ČT,“ řekl a vyzval, ať se Mezulánikovy výtky a následná reakce Dvořáka důkladně a bez emocí projednají.

jp, Právo

nahoru

Kultura:

Nové knihy: Zafón, Croftová, Doehnertová a Koryta

-

dnes 07:00 Z plného proudu nově vydávaných knih vybíráme příběhy...

Kořeny bigbítu. První česká rocková alba připomíná kompilace Beat (Al)Boom

-

včera 16:54 Skupiny jako Matadors, Framus Five, Atlantis,...

Pražské orchestry uctily Bernsteina

-

včera 15:25 Letos si připomínáme 100 let od narození amerického...

Soul-jazzový sen. Gregoryho Portera doprovodí český varhaník Pivec

-

včera 14:20 Slavný americký zpěvák a dvojnásobný držitel Grammy...

RECENZE: Film plný překvapení, napětí a citů. Do kin jde vítěz Zlatých glóbů, Tři Billboardy kousek za Ebbingem

-

včera 12:44 Jednou z filmových událostí roku 2017 je drama...

RECENZE: Jak to bylo na Titaniku

-

včera 11:15 Pražské divadlo Kalich uvedlo v české premiéře komedii...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby