Kultura

Radní vyzval šéfa ČT Dvořáka, ať zváží setrvání ve funkci

obrazek

Generální ředitel ČT Petr Dvořák

FOTO: Milan Malíček, Právo

20.6.2012 15:04 Člen rady České televize (ČT) Radek Mezulánik vyzval na středečním zasedání rady generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, ať zváží své setrvání ve funkci nejvyššího šéfa Kavčích hor.

Vyčetl mu pochybení v programové, finanční i personální oblasti. Viditelně uražený Dvořák označil Mezulánikovy výroky jako plácnutí do vody, které nemá racionální jádro. Přesto se Dvořák domluvil s radou, že až dostane od Mezulánika jeho výtky a otázky písemně, odpoví na ně rovněž písemně a materiál se bude na některém z  příštích zasedání rady veřejně projednávat.

Mezulánik Dvořákovi vyčetl mimo jiné to, že autoři vykupují scénáře a utíkají z ČT a říkají, že taková situace zde za osm let nebyla, protože o programu rozhodují nekompetentní lidé. Rozpočet ČT je podle Mezulánika nikoliv vyrovnaný, ale ztrátový. Restrukturalizaci televize označil za „televepřín“.

Mezulánik také upozornil na předraženou výstavbu nového studia v Brně. Vyčetl Dvořákovi modernizaci jeho kanceláře a další údajné prohřešky.

Dvořáka se vehementně zastala místopředsedkyně rady Dana Eklová. Ale i samotný předseda Rady ČT Milan Uhde prohlásil, že důvod k neklidu je. „Neklid je pracovní předpoklad každého člena Rady ČT,“ řekl a vyzval, ať se Mezulánikovy výtky a následná reakce Dvořáka důkladně a bez emocí projednají.

jp, Právo

nahoru

Kultura:

Švýcarský orchestr na Pražském jaru

-

dnes 13:38 Dalším z velkých evropských orchestrů na festivalu...

RECENZE: Obehraná skladba bez nápadu

-

dnes 11:44 Diane Keatonová a Jane Fondová měly být nejspíš...

Literární hold rozhlasovému vysílání

-

dnes 08:41 Pětadevadesáté výročí Českého rozhlasu vyprovokovalo...

Filmové premiéry: Solo: Star Wars Story, Dámský klub, Gangsterdam, Na krátko a Pod jedním stromem.

-

dnes 07:00 S novým představitelem Hana jde do kin Solo: Star Wars...

Fillův obraz Hráči (šachu) se prodal za 17,7 miliónu korun

-

včera 19:36 Obraz Emila Filly Hráči (šachu) se na aukci v Praze...

RECENZE: Dvořáková vykresluje současnou vesnici

-

včera 16:53 Prozaička Petra Dvořáková se nejvýrazněji zapsala do...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby