Ekonomika

Adidas stahuje boty, které připomínají symbol otroctví

obrazek

FOTO: Adidas

19.6.2012 17:23 Společnost Adidas kvůli sílící kritice rezignovala na uvedení nové kontroverzní sportovní obuvi na trh. Jak uvedla agentura AP, odpůrcům se nelíbí oranžová plastová obruč s řetězem, což prý evokuje symbol otroctví.

Za vášněmi vzbuzující obuví je podepsaný známý americký módní návrhář Jeremy Scott a společnost  boty představila před nedávnem. Na trhu se měly objevit letos v srpnu. Jak společnost informovala, sportovní boty vyvolaly nejenom negativní, ale rovněž i pozitivní reakce.

„Omlouváme se, jestliže jsme tímto designem někoho urazili. Rušíme plány na uvedení této obuvi na trh,“ uvedla společnost v prohlášení.

Podle Adidasu jde o „módní jedinečnost“ a „nepředvídatelný a unikátní“ přístup ze Scottovy strany. V žádném případě nemají boty JS Roundhouse Mid co do činění se symbolem otroctví.

Samotný Scott se nechal slyšet, že se v tomto případě inspiroval plyšovou hračkou My Pet Monster, jejíž ruce poutají oranžové obruče. „Na moji práci měly vždycky nepopiratelný vliv nejrůznější hračky z dětství,“ uvedl pro agenturu AP návrhář narozený v americkém Kansas City.

I předchozí spolupráce Scotta a Adidas vykazovala jisté prvky výstřednosti, ať už šlo o tenisky s postavičkou Mickey Mouse nebo pandy.

pit, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Vítkovice loni skončily ve ztrátě čtyři a půl miliardy

-

dnes 16:53 Společnost Vítkovice a.s. měla loni ztrátu po zdanění...

Lanový most na D11 je podobné konstrukce jako most v Janově, nebezpečný ale není

-

dnes 16:48 Video: Lanový most přes Labe stojí na 42. kilometru...

Moderní odysea skončila. Tsipras oslavil opuštění záchranného programu projevem

-

dnes 14:33 Za „den osvobození” a „konec moderní odysey” označil v...

Integrace uprchlíků se daří, pochvaluje si německý úřad práce

-

dnes 13:34 Začlenění uprchlíků na německý trh práce se daří. Práci...

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

dnes 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů