Domácí

Řekněte poslancům, že církevní restituce nechcete, vyzve ČSSD veřejnost

obrazek

Jeroným Tejc (ČSSD)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

15.6.2012 10:03 Sociální demokracie vyzvala koaliční strany, aby odložily rozhodnutí o církevních restitucích až na září. Pak je ochotna ustoupit od obstrukcí, kterými chtějí brzdit jednání o tomto kontroverzním zákonu. Zástupci koaličních klubů se kvůli tomu v pátek dopoledne sešli.

„My chceme získat několik měsíců na to, abychom vedli debatu s koaličními poslanci,“ řekl Právu šéf klubu ČSSD Jeroným Tejc. „A také aby veřejnost mohla navštívit každého poslance jednotlivě v jeho kanceláři a požádat ho o změnu jeho názoru a o podporu pozměňovacích návrhů,“ dodal.

Sociální demokracie vyzve občany, aby v co největší míře osobně poslance navštívili, aby jim dali najevo, že 80 procent lidí s restitucemi církví nesouhlasí. „Není to volební kampaň. Možná trochu nátlaková v tom dobrém slova smyslu, aby si poslanci koalice uvědomili, že jsou tu jen proto, že jsou voleni lidmi,“ dodal Tejc.

Gazdík: je to součást kampaně

Na to reagoval předseda klubu TOP 09 a Starostů Petr Gazdík. „My jsme trpěliví, žádná vláda v uplynulých dvaceti letech nebyla církevní restituce schopna vyřešit, tak jestli k nim technicky dojdeme o 14 dní, měsíc či dva později, není to to zásadní, na čem bychom to stavěli,“ řekl Gazdík.

Je přesvědčen, že to je součást předvolební kampaně ČSSD, která restituce vzala jako téma. „Až to bude, tak to bude. To může trvat půl roku, hlavní je, aby se schválily. O pozměňovacích návrzích jsme schopni diskutovat, ale ten hlavní princip, který byl dohodnut státem a 17 církvemi, upravovat nemůžeme,“ zdůraznil Gazdík.

nig, Právo

nahoru

Domácí:

Týden bude tropický, vysoké teploty povládnou i v noci

-

dnes 08:48 Nadcházející týden bude velmi teplý, přinese tropické...

České sklo opět zamíří do rukou vítěze Tour de France

-

dnes 04:30 Už posedmé zvedne na konci července vítěz...

Vyhozené peníze, tepe opozice audit církevních restitucí

-

včera 15:32 Chystaný audit majetku vydaného církvím pravicová...

Ve stanici Českomoravská nefunguje eskalátor, vstup do stanice uzavřeli

-

včera 12:18 aktualizováno Kvůli poruše eskalátoru byl v neděli...

Meteorologové dál varují před silnými bouřkami, následně dorazí tropy

-

včera 10:35 Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli...

Češi hlídají větší kus evropského nebe

-

včera 06:26 V evropském vzdušném provozu je letos rekordně rušno a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů