Kultura

Veletrh Art Basel sní o Číně

obrazek

Radnice v Basileji (Ilustrační foto)

Profimedia.cz

14.6.2012 12:10 Ve švýcarské Basileji se od 14. do 17. června koná tradiční veletrh prodejních galerií, které se soustředí na klasickou modernu a současné umění. Veletrh Art Basel, založený v roce 1970, je přísně výběrový a ne každý, kdo se přihlásí, se na něj dostane.

Krátce před jeho otevřením organizátoři oznámili, že s ním příští rok expandují do Číny. Art Basel bude v květnu 2013 v Hongkongu a za projektem jako sponzoři stojí německé banky. Všichni se těší na nové zisky a spoléhají především na silné čínské podnikatele i štědré arabské šejky.

Art Basel už před časem vtrhl do USA, kde se od roku 2002 koná pod touto značkou veletrh v Miami na Floridě a má tam značný úspěch. Jenže prodej uměleckých děl se postupně přesunuje do Číny a Evropa i Spojené státy síle jejích finančních možností už nestačí.

Zájem je enormní. O účast na veletrhu v Hongkongu zažádalo už tisíc galerií z celého světa, ale možnost vystavovat bude mít jen 250 z nich. Přednost prý mají galeristé z Asie, Předního východu a Tichomoří.

Peter Kováč, Právo

nahoru

Kultura:

Newyorské metro hostí výstavu o Bowiem

-

včera 14:17 Stanice newyorského metra Broadway-Lafayette v jižní...

Havelkův Hastrman: Člověk ve zvířeti, zvíře v člověku

-

včera 07:12 O zničující vášni, o pudech a boji s nimi vypráví...

Zemřel Pavel Šrut

-

20.4. 23:50 aktualizováno V pátek večer zemřel básník, autor...

Zemřel DJ Avicii, bylo mu 28 let

-

20.4. 20:24 aktualizováno V osmadvaceti letech zemřel v Ománu...

Kombinuje funk, rap i rock. Novou desku doprovodí Monáe i filmem

-

20.4. 17:29 Nadžánrová hudebnice a zpěvačka Janelle Monáe...

Živé exponáty v Tančícím domě: Ženská nahota jako ozdoba interiéru

-

20.4. 15:54 Od úterý hostí pražská Galerie Tančící dům...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby