Zahraniční

Policie dopadla nezvěstnou členku sekty Óm šinrikjó

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Toru Hanai , Reuters

3.6.2012 18:05 Japonská policie v neděli zatkla členku sekty Óm šinrikjó, která je odpovědná za útok sarinem v tokijském metru z března 1995. Čtyřicetiletá Naoko Kikučiová byla jedním ze dvou příslušníků organizace, kteří byli ještě na útěku. O zadržení informovala japonská televizní stanice NHK.

Podle NHK Kikučiová, která je viněna z podílu na teroristickém atentátu tím, že pomáhala při výrobě smrtícího plynu, byla nalezena ve městě Sagamihara. To leží 30 kilometrů jihozápadně od metropole Tokia. Poslední členem sekty na útěku je 54letý Kacuja Takahaši.

Naposledy se policii přihlásili policii na přelomu roku dva příslušníci organizace, muž a žena, kteří žili spolu. Japonská justice loni v listopadu po 16 letech definitivně uzavřela proces s pachateli útoku.

Na popravu čeká 13 lidí

Japonský nejvyšší soud zamítl poslední možné odvolání proti rozsudkům smrti za atentát, při němž zahynulo 12 lidí a 5500 se přiotrávilo. Na popravu čeká 13 příslušníků sekty Óm šinrikjó včetně jejího vůdce Šókóa Asahary.

Po zásazích japonské vlády proti členům sekty změnila organizace v roce 1999 svůj název na Alef a dnes se prohlašuje za umírněné náboženské hnutí. Japonské úřady nicméně jejích asi 1500 členů nadále považují za hrozbu pro společnost a drží je pod přísným dohledem.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Lukašenko vyměnil vládu, skončil i premiér

-

dnes 16:03 Běloruský prezident Alexandr Lukašenko odvolal předsedu...

Jezídka potkala v Německu svého bývalého trýznitele z Islámského státu

-

dnes 14:37 Příslušnice kurdské náboženské menšiny jezídů ze...

V mexických horách objevili podzemní skrýš s 50 tunami pervitinu

-

dnes 13:04 Video: Mexickému námořnictvu se podařilo odhalit tajnou...

Zemřel bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan

-

dnes 11:39 aktualizováno Ve věku 80 let zemřel bývalý generální...

V Janově pohřbili oběti spadlého mostu

-

dnes 10:48 Video: aktualizováno Za přítomnosti italského...

V troskách janovského mostu našli další mrtvé, včetně jedné rodiny

-

dnes 09:51 aktualizováno Záchranáři z trosek zříceného mostu v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů