Domácí

Ministerstvo financí vzalo vinařům naději, na dani z vína trvá

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

14.5.2012 14:04 Ministerstvo financí vyvrátilo tvrzení poslance Davida Šeicha (ODS), že ministr Miroslav Kalousek (TOP 09) upustil od zařazení spotřební daně z vína do návrhu zákona o změně daňových a pojistných norem. Resort tvrdí, že se poslanec spletl. Daň z vína má totiž platit od roku 2014, a proto není v předkládaném balíčku s reformami, jež začnou platit roku 2013.

"Návrh zákona, ke kterému se již uskutečnilo připomínkové řízení, zavedení daně z tichého vína neobsahuje," řekl Šeich v pondělí Mediafaxu.

Ministerstvo financí ale informaci obratem vyvrátilo. "Pan poslanec si patrně neuvědomil, že daň z vína by měla začít platit až od roku 2014, tudíž se to neobjevilo v současném balíčku s novelami, které mají platit od roku 2013. Tento návrh tedy bude podán samostatně,“ uvedl mluvčí resortu Ondřej Jakob.

Vycházel ze závěru porady 

Šeich si je podle svých slov této skutečnosti vědom, nicméně uvedl, že do dnešního dne vycházel z výsledků květnové porady ekonomických ministrů. "Z té vyplynul závěr, že ministr financí Kalousek má ten návrh zapracovat do nových daňových zákonů, které teď jdou do vlády a do Sněmovny, a tam to prostě objektivně není," řekl poslanec Novinkám.

"V tiskové zprávě nevylučujeme, že ještě dojde k pokusu nějakou formou tu daň na tichá vína zavést, ale v této chvíli vítáme, že to není předmětem opatření, která jsou dávána do vlády a do Sněmovny," řekl dále Šeich s tím, že se s dalšími poslanci budou snažit na úrovni koalice vyjednávat o tom, aby daň z tichého vína zanikla jako taková.

Kalousek navrhl zavést spotřební daň z takzvaného tichého vína jako součást úsporných opatření. Na jeden litr "neperlivého" vína má být uvalena daň 10 korun. V současné době platí nulová sazba. Proti návrhu se bouří vinaři, kteří se podepisují pod petici a chystají se zapojit 23. května do protestní akce zemědělců.

val, Novinky

nahoru

Domácí:

V pasťácích končí malí vrazi i záškoláci

-

dnes 04:00 Při umisťování dětí a mladistvých do výchovných ústavů...

Aktivisté v Brně přerušili představení se znásilňujícím Ježíšem

-

včera 19:30 Video: aktualizováno Aktivistům se v sobotu večer...

Pirát Pikal se omlouvá za podporu pro vyznamenání komunistického básníka Sýse

-

včera 18:38 Pirátský poslanec a místopředseda Sněmovny Vojtěch...

Do ústavů jdou děti, jejichž rodiče tam už byli také

-

včera 16:14 Reputace výchovných ústavů přes snahy mnohých ředitelů...

Senátorem za Zlín je Tomáš Goláň, střídá Františka Čubu

-

včera 15:56 Senátorem za volební obvod č. 78 Zlín se stal daňový...

Jsme krok od oživení vlivu stalinistů, řekl Fiala k sestavování vlády. ODS chce být alternativa

-

včera 15:49 Česko je krok od první polokomunistické vlády od roku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby