AutoMoto

Porsche má letos rekordní zisk, zejména díky Číně

obrazek

Porsche Cayenne GTS (2012)

FOTO: Porsche

5.5.2012 07:58 Německý výrobce luxusních vozů Porsche vykázal v prvním čtvrtletí rekordní zisk a jeho tržby i prodej automobilů vzrostly o téměř třetinu. Podobně jako bavorskému konkurentovi BMW i stuttgartské firmě k úspěšnému čtvrtletí dopomohla zejména silná poptávka na čínském trhu.

Provozní zisk Porsche se zvýšil meziročně o 18,4 procenta na rekordních 528 miliónů eur (13,2 miliardy Kč). Tržby Porsche stouply o 32,4 procenta na tři miliardy eur a firma dodala zákazníkům 30 321 automobilů, o 29 procent více než před rokem.

Z jednotlivých modelů rostl nejvíce odbyt sedanu Panamera, který vykázal nárůst o 58,4 procenta. Nejprodávanějším modelem zůstalo SUV Cayenne, které se na celkovém prodeji firmy podílelo téměř polovinou.

Porsche těžila zejména z růstu čínské poptávky po luxusu a pomohl jí také růst na domácím a americkém trhu. Její konkurent BMW ohlásil nárůst provozního zisku o 19 procent na rekordních 2,1 miliardy eur, a to rovněž zásluhou Číny, která se poprvé stala největším trhem firmy a překonala USA.

V Číně se rychle rozšiřují počty lidí střední a vyšší třídy, kteří jsou ochotni utrácet za technologické novinky a zakládají si na vlastnictví známých značek jako symbolu svého postavení. Z expanze v Číně a Asii těží i další německé automobilky Daimler a Volkswagen. Velké problémy zde naopak mají evropští výrobci pro masový trh jako Peugeot, Renault či Fiat.

ČTK

nahoru

AutoMoto:

Aston Martin vyrobí 25 vozů z bondovek. Včetně všech špionských vychytávek

-

dnes 11:17 Aston Martinů DB5 s výsuvným pancéřováním, otočnou...

Legendární „kachna” má svou čtyřiadvacetihodinovku, jezdí se v Anglii

-

dnes 09:31 Video: Existují auta, se kterými by člověka opravdu...

Bentley chystá ke svému jubileu luxusní obrazovou knihu

-

dnes 07:55 V roce 2019 oslaví značka automobilů Bentley své sté...

Mercedes krále rock'n'rollu se objeví v aukci

-

včera 15:00 Na světě snad není gramotného člověka, který by neznal...

Aby ani kapka šampaňského nepřišla nazmar. BMW chce sklenice plnit zespodu

-

včera 14:39 Automobilka BMW si nechala patentovat způsob, jak v...

Švýcarsko si chrání ovzduší, zakázalo registrace dieselových Porsche Cayenne a Macan

-

včera 13:28 Starší cayenne a macan s dieselovými šesti- a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů