Domácí

"Geniální chemik" poučoval ve Sněmovně "obyčejného lékaře" o inflaci

obrazek

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

4.5.2012 10:45 Páteční jednání Sněmovny po delší době opět zpestřila debata mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a Davidem Rathem (ČSSD). Poslanec se do ministra pustil v rámci diskuse ke zprávě ČNB o inflaci.

Rath obvinil Kalouska, že vysoká inflace znehodnocuje lidem úspory a dluhopisy, které ve čtvrtek ministerstvo představilo, jsou pro občany nevýhodné.

Kalousek se proti tomuto tvrzení ohradil s tím, že protiinflační dluhopisy občanům garantují 100procentní jistotu vložené částky, bez ohledu na výši inflace.

Pane ministře financí, máte určitě pravdu, že já jako obyčejný lékař nikdy nemohu pochopit tu genialitu chemika z pneumatikárny.Poslanec David Rath k ministrovi Miroslavu Kalouskovi

Rath tradičně označil Kalouska za jednoho z nejhorších ministrů financí, a když si ministr za jeho zády přisadil, že není jedním z nejhorších, ale přímo nejhorším ministrem, ocenil Kalouskovu sebereflexi. I nadále však setrval na svém názoru ohledně inflace a dluhopisů.

David Rath (ČSSD) při jednání Sněmovny

FOTO: Milan Malíček, Právo

"Opět pro veřejnost, protože si myslím, že jsou to mimořádně důležité informace, byť tazatel je nepochopí,“ nechal se Kalousek ještě jednou vtáhnout do debaty, byť již při prvním vystoupení podotkl, že na Rathova slova "většinou nestojí za to reagovat". Následně poslancům poskytl výklad k dluhopisům i výši tuzemské inflace.

"Pane ministře financí, máte určitě pravdu, že já jako obyčejný lékař nikdy nemohu pochopit tu genialitu chemika z pneumatikárny, který je tím nejlepším ministrem financí,“ opáčil na závěr Rath s poukazem na to, že Kalousek je absolventem pražské VŠCHT a svého času působil ve společnosti Mitas, která se zabývá mimo jiné výrobou pneumatik.

Novinky

nahoru

Domácí:

Přes Česko projedou příští týden americké konvoje

-

dnes 09:25 aktualizováno Přes Českou republiku se budou příští...

Špitály používají předpotopní metody komunikace, bojí se o data

-

dnes 08:38 I v 21. století si nemocnice posílají informace o...

Země na Chebsku se v noci znovu otřásala

-

dnes 08:01 Na západě Čech pokračuje seismická aktivita. V úterý...

Návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky pod vlivem vláda odmítla

-

dnes 07:54 aktualizováno Návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky...

ČSSD hlasovala na radnici, za pronájem neplatila. Jen jsme proběhli, hájí se

-

dnes 04:22 Referendum o vstupu do vlády s hnutím ANO, které...

Zákon má řidiče přimět k návštěvě očního lékaře

-

dnes 01:54 Dvě třetiny řidičů nemají v pořádku zrak. Ukázala to...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby