Domácí

"Geniální chemik" poučoval ve Sněmovně "obyčejného lékaře" o inflaci

obrazek

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

4.5.2012 10:45 Páteční jednání Sněmovny po delší době opět zpestřila debata mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a Davidem Rathem (ČSSD). Poslanec se do ministra pustil v rámci diskuse ke zprávě ČNB o inflaci.

Rath obvinil Kalouska, že vysoká inflace znehodnocuje lidem úspory a dluhopisy, které ve čtvrtek ministerstvo představilo, jsou pro občany nevýhodné.

Kalousek se proti tomuto tvrzení ohradil s tím, že protiinflační dluhopisy občanům garantují 100procentní jistotu vložené částky, bez ohledu na výši inflace.

Pane ministře financí, máte určitě pravdu, že já jako obyčejný lékař nikdy nemohu pochopit tu genialitu chemika z pneumatikárny.Poslanec David Rath k ministrovi Miroslavu Kalouskovi

Rath tradičně označil Kalouska za jednoho z nejhorších ministrů financí, a když si ministr za jeho zády přisadil, že není jedním z nejhorších, ale přímo nejhorším ministrem, ocenil Kalouskovu sebereflexi. I nadále však setrval na svém názoru ohledně inflace a dluhopisů.

David Rath (ČSSD) při jednání Sněmovny

FOTO: Milan Malíček, Právo

"Opět pro veřejnost, protože si myslím, že jsou to mimořádně důležité informace, byť tazatel je nepochopí,“ nechal se Kalousek ještě jednou vtáhnout do debaty, byť již při prvním vystoupení podotkl, že na Rathova slova "většinou nestojí za to reagovat". Následně poslancům poskytl výklad k dluhopisům i výši tuzemské inflace.

"Pane ministře financí, máte určitě pravdu, že já jako obyčejný lékař nikdy nemohu pochopit tu genialitu chemika z pneumatikárny, který je tím nejlepším ministrem financí,“ opáčil na závěr Rath s poukazem na to, že Kalousek je absolventem pražské VŠCHT a svého času působil ve společnosti Mitas, která se zabývá mimo jiné výrobou pneumatik.

Novinky

nahoru

Domácí:

Rozdrtil Zeman Drahoše? Byl věcný a slušný? Politici se neshodnou

-

včera 22:52 Finalisté prezidentské volby Miloš Zeman a Jiří Drahoš...

Poslanci můžou ve Sněmovně opět pít alkohol

-

včera 18:44 Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech...

Méně plastu v přírodě? Pomoci by mohly zálohy na PET láhve

-

včera 17:39 Přestože Česká republika patří v třídění plastu k...

Bývalý pražský imám je uzavřený člověk, řekli svědci. S jeho výkladem islámu nesouhlasí

-

včera 17:32 Jako uzavřeného člověka popisují bývalého samozvaného...

Abych tu pohanku dokouřil. Zeman chtěl v diskusi se Soukupem dokončit pohádku

-

včera 17:08 Video: Prezident Miloš Zeman, který se v pondělí...

Praha 6 se plácla přes kapsu, za lavičku na počest Havla dala 850 tisíc

-

včera 17:03 Video: Červenou lavičku Ferdinanda Vaňka neboli alter...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby