Krimi

Řidič v Ostravě zabil cyklistku a od nehody ujel

29.4.2012 11:43 V sobotu ve čtvrt na devět večer srazil 38letý řidič vozu Škoda Octavia combi 29letou cyklistku a způsobil jí smrtelná zranění. Od nehody přitom ujel a ženě neposkytl pomoc. Policisté už muže zadrželi a sdělili mu obvinění z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. Řidiči tak hrozí až šest let vězení.

Nehoda se stala na rušné Plzeňské ulici krátce před 20:15. "Řidič se pravděpodobně choval neohleduplně, své chování na silnici nepřizpůsobil okolnostem a zjevně překročil v místě dovolenou rychlost 50 kilometrů za hodinu. Jel výrazně vyšší rychlostí, načež v levém jízdním pruhu narazil zezadu do jízdního kola," popsala průběh tragické nehody mluvčí. Dodala, že tělo ženy bylo po nárazu katapultováno.

"Přestože svědci začali ženě okamžitě poskytovat první pomoc, mladá cyklistka po převozu do nemocnice zemřela. Ženě v důsledku utrpěných zranění selhaly základní životní funkce. Svědkové události začali postižené poskytovat laickou první pomoc a zahájili srdeční masáž," uvedl Humpl a dodal, že záchranáři po svém příjezdu zajistili dýchací cesty a pokračovali v nepřímé masáži srdce. I když se jim činnost srdce podařilo obnovit, žena, která utrpěla závažné poranění hlavy, v nemocnici zemřela.

Policistům při dopadení řidiče pomohla také registrační značka automobilu, která zůstala na místě střetu. Podle Holčákové řidič, který nebyl pod vlivem alkoholu, sice později na tísňovou linku nehodu oznámil, ale úplně z jiného místa.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Chlapec na Lounsku vběhl pod nákladní auto, letěl pro něj vrtulník

-

včera 17:14 Třináctiletý chlapec se ve čtvrtek odpoledne zranil...

Soud vzal do vazby muže, který napadl tenistku Kvitovou

-

včera 16:52 Video: Okresní soud v Prostějově vzal ve čtvrtek do...

Čtrnáctiletý chlapec zemřel v potrubí libereckého bazénu, plavčík půjde před soud

-

včera 15:06 Okresní státní zastupitelství podalo po téměř...

Stát žaluje úředníky ministerstva průmyslu, poškodit ho měli o miliardy

-

včera 13:46 aktualizováno Vrchní státní zastupitelství podalo...

Státu nikdy neodpustím, řekla nevinná zdravotní sestra, kterou soudili za vraždy

-

včera 11:26 Výslechem zdravotní sestry Věry Marešové pokračoval ve...

Žena v Uherském Hradišti dělala zkoušku v autoškole namol opilá

-

včera 10:49 S malou sebedůvěrou se vydala ve středu k závěrečné...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby