Krimi

Příbuzní zmláceného chlapce z Břeclavi jsou připraveni darovat mu ledvinu

obrazek

Petro Zhivachivsky se svou matkou v nemocnici.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

23.4.2012 16:48 Příbuzní 15letého chlapce, kterého v Břeclavi předminulou neděli zbili tři muži, mu v případě nutnosti darují svou ledvinu. Matka a bratr hocha se proto chystají podstoupit testy, aby zjistili, jestli jsou vhodnými dárci. V pondělí to oznámila matka chlapce Oksana Zhyvachivská.

Chlapci museli lékaři po napadení jednu ledvinu odebrat. Jeho blízcí mají nyní obavy z toho, že by mu druhá ledvina nemusela dobře fungovat.

Zároveň matka zvažuje, že bude usilovat o zápis syna na seznam čekatelů na transplantaci, i když zatím jen z preventivních důvodů. Žadatelů o novou ledvinu je ale v zemi mnoho. Jen část uspěje, přičemž mnozí čekají na ledvinu měsíce i roky.

"Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet v nadcházejících dnech. Zatím se jeho zdravotní stav lepší," řekla matka. Po útoku přišel její syn o ledvinu a měl poškozená játra a slezinu. V pondělí byl po více než týdenním pobytu na oddělení JIP břeclavské nemocnice přesunut na chirurgii. Jeho stav se zlepšuje každým dnem.

Zmlácený Petro o útočnících, kteří ho připravili o ledvinu: Jsou to ubožáci. Zdroj: TV Prima

V neděli se v Břeclavi konala demonstrace za účasti 2000 lidí, kteří před radnicí bouřlivě diskutovali se starostou Oldřichem Ryšavým (ČSSD) nejen o brutálním napadení chlapce, ale také o dlouhodobě špatné bezpečnostní situaci ve městě. [celá zpráva]

Hocha předminulou neděli večer v břeclavském Shopping centru požádala o cigaretu trojice neznámých mužů, podle matky napadeného Romů. Když ji neměl, muži ho zbili. Po útočnících pátrají kriminalisté. Hrozí jim až deset let vězení. Břeclavští Romové tvrdí, že s incidentem nemají nic společného. Někteří uvádějí jako viníky Romy ze Slovenska.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Měl v sobě drogy, vyhýbal se vězení. Policejní honička na Kladensku skončila střelbou a požárem

-

dnes 16:08 Policistům na Kladensku ujížděl ve středu večer muž pod...

Únik fenolu v děčínské chemičce má první oběť

-

dnes 16:01 aktualizováno Únik jedovatého fenolu v děčínské...

Ženu podle žalobce zachránil od utopení pes, útočník ji pak zkopal do bezvědomí

-

dnes 15:58 Video: Věrný pes podle státního zastupitelství...

Obešel systém a vyšlo mu to, myslí si dozorci o vězni, který se otrávil metadonem

-

dnes 15:17 Obvodní soud pro Prahu 4 pokračoval ve čtvrtek v...

Dělník, který zemřel po pádu do sila, byl profesionální hasič

-

dnes 15:13 Dělník, který ve středu odpoledne zemřel po pádu do...

Pohřešovanou ženu našli podchlazenou na zahradě jednoho domu v Liberci

-

dnes 15:03 aktualizováno Policisté na Liberecku pátrali po...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby