Krimi

Příbuzní zmláceného chlapce z Břeclavi jsou připraveni darovat mu ledvinu

obrazek

Petro Zhivachivsky se svou matkou v nemocnici.

FOTO: Milan Vojtek, Právo

23.4.2012 16:48 Příbuzní 15letého chlapce, kterého v Břeclavi předminulou neděli zbili tři muži, mu v případě nutnosti darují svou ledvinu. Matka a bratr hocha se proto chystají podstoupit testy, aby zjistili, jestli jsou vhodnými dárci. V pondělí to oznámila matka chlapce Oksana Zhyvachivská.

Chlapci museli lékaři po napadení jednu ledvinu odebrat. Jeho blízcí mají nyní obavy z toho, že by mu druhá ledvina nemusela dobře fungovat.

Zároveň matka zvažuje, že bude usilovat o zápis syna na seznam čekatelů na transplantaci, i když zatím jen z preventivních důvodů. Žadatelů o novou ledvinu je ale v zemi mnoho. Jen část uspěje, přičemž mnozí čekají na ledvinu měsíce i roky.

"Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet v nadcházejících dnech. Zatím se jeho zdravotní stav lepší," řekla matka. Po útoku přišel její syn o ledvinu a měl poškozená játra a slezinu. V pondělí byl po více než týdenním pobytu na oddělení JIP břeclavské nemocnice přesunut na chirurgii. Jeho stav se zlepšuje každým dnem.

Zmlácený Petro o útočnících, kteří ho připravili o ledvinu: Jsou to ubožáci. Zdroj: TV Prima

V neděli se v Břeclavi konala demonstrace za účasti 2000 lidí, kteří před radnicí bouřlivě diskutovali se starostou Oldřichem Ryšavým (ČSSD) nejen o brutálním napadení chlapce, ale také o dlouhodobě špatné bezpečnostní situaci ve městě. [celá zpráva]

Hocha předminulou neděli večer v břeclavském Shopping centru požádala o cigaretu trojice neznámých mužů, podle matky napadeného Romů. Když ji neměl, muži ho zbili. Po útočnících pátrají kriminalisté. Hrozí jim až deset let vězení. Břeclavští Romové tvrdí, že s incidentem nemají nic společného. Někteří uvádějí jako viníky Romy ze Slovenska.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Muž z Budějovic vyráběl a rozesílal dětské porno. Měl přes 25 tisíc fotek chlapců

-

dnes 10:42 Policisté viní 27letého muže z Českých Budějovic z...

Hledanou ženu z Prahy 8 vypátrali policisté v Nizozemsku

-

dnes 09:16 Policisté vypátrali hledanou ženu s psychickými...

Konec kauz kolem Nagyové? Poslední ve hře je bývalý žalobce Grygárek

-

dnes 04:40 Po šesti letech vyšetřování a dosud pravomocně...

Záchranáři vyhráli boj o pauzy na oběd. Sušická nemocnice jim musí doplatit statisíce

-

včera 17:36 Pětadvacet zdravotníků ve čtvrtek uspělo se žalobou na...

Obvinění v kauze ovlivňování trestních řízení jsou na svobodě

-

včera 15:58 Skupina deseti obviněných v kauze ovlivňování...

Policie pátrá po Ukrajinci, který utekl z nemocnice před amputací omrzlých nohou

-

včera 15:48 Pražští policisté pátrají po 48letém Ukrajinci Ruslanu...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby