Koktejl

Z novorozence 12letou dívkou během pouhých několika minut

BEZ KOMENTÁŘE: Holanďan natočil časosběrné video své dcery

24.4.2012 09:59 Dospělí se často nevěřícně pozastavují nad tím, že děti rostou jako z vody. Dcera jednoho nizozemského filmaře vyrostla dokonce během pouhých několika minut. Ale pouze na časosběrném videu složeném z krátkých videozáběrů, které pyšný otec pořizoval vytrvale každý týden po 12 uplynulých let.

Frans Hofmeester z Utrechtu se pustil do zajímavého projektu. V každém týdnu života dcery Lotte pořídil krátké záběry se světlou dekou v pozadí. Snímky nakonec poskládal za sebe a vytvořil unikátní časosběrné video v celkové délce dvou minut a 35 vteřin.

Lotte začal natáčet v kolébce dlouho předtím, než se vůbec mohla posadit. Jak následovaly týdny a měsíce, které se na snímku scvrkly do pouhých vteřin, Lotte rostla do krásy. Měnil se jí tvar obličeje i délka vlasů a postupně začala s tátou živě komunikovat. Najednou se obraz vybarvil a přiblížil se Lottin dvanáctý rok.

Takové ohlasy autor nečekal

Od minulého pondělí video zhlédly stovky tisíc diváků a jejich komentáře k vytrvalému otcovskému projektu jsou převážně pozitivní. Dokonce i samotného Hofmeestera takový ohlas překvapil.

„Jsem naprosto ohromen tím, kolik lidí do dnešního dne snímek vidělo. Vážně. Naplňuje mě to štěstím. Děkuji všem,“ připsal tuto neděli do příspěvků otec malé Lotte.

Lidé byli nadšeni nápadem i provedením a Hofmeestera povzbuzovali k pokračování. To už ale autor, který patří k mezinárodně uznávaným a oceňovaným filmařům a fotografům, přislíbil, když na konci videa připsal dodatek „pokračování příště“.

BEZ KOMENTÁŘE: Frans Hofmeester natočil stejné video i u svého syna Vince, kterému je nyní devět let. Zdroj: Frans Hofmeester, Frans Hofmeester Kunstprodukties

Navíc v minulém týdnu zveřejnil ještě další podobné video, na kterém stejným způsobem zdokumentoval růst svého syna Vince. Tomu je nyní devět let a stejně jako Lotte i on bude zřejmě ještě nějaký čas absolvovat krátká filmová setkání s otcem.

Markéta Klánská, Novinky

nahoru

Koktejl:

Auto srazilo březí laň, policista prováděl císařský řez

-

dnes 03:14 Policista z amerického New Jersey Jim Vernon se v...

Starý pes se ujal devíti osiřelých káčátek, vozí je i na hřbetu

-

včera 17:04 Osiřelá mláďata našel ve čtvrtek jeden ze zaměstnanců...

Stoupenci placaté Země vysvětlili, proč nelze přepadnout přes okraj

-

včera 14:00 Dvě stovky příznivců teorie o placaté Zemi se na...

Kocour si vybral jeden ze svých životů, šíp mu prošel celým tělem

-

včera 12:52 Neuvěřitelné štěstí měl dvouletý kocour, kterého v...

Muže pronásledovalo neodbytné prase

-

včera 09:35 Když policistům z městečka North Ridgeville v...

Tajemné věže z kamenů stojících na špičce. Čech v přírodě vytváří umělecká díla

-

včera 04:30 Video: Kameny stojící vybalancované na špičce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby