Domácí

VV propustily šéfa PR, odešel i hlavní analytik

obrazek

Předseda VV Radek John

FOTO: Petr Horník, Právo

19.4.2012 01:08 Věci veřejné mají po dalším vnitřním otřesu nahnáno. Ve středu dopoledne, tedy jen pár hodin po odchodu Karolíny Peake a dalších odpadlíků ze strany, byl propuštěn PR manažer VV Pavel Reichard. Jasné vysvětlení prý nedostal, ale prohlásil, že zřejmě v očích VV představuje bezpečnostní riziko. Pro stranu už nepracuje ani její hlavní analytik Kamil Papež.

„Byla mi po dohodě ukončena smlouva, byl jsem zde zaměstnán jako v podstatě externista a klient se mnou smlouvu ukončil, na což má ze smlouvy právo. Rozešli jsme se po vzájemné dohodě poté, co jsem deklaroval, že tu nejsem úplně spokojený,“ sdělil Právu Reichard.

„Netajil jsem se s tím, jak to tady funguje, a předpokládám, že jsem tady byl vnímán trochu jako bezpečnostní riziko, protože jsem zvenku, nejsem členem VV. A s ohledem na ten druhý puč, který se jim stal, se dá předpokládat, že budou obezřetní,“ dodal.

Na místo šéfa PR oddělení nyní nastoupil bývalý politolog Jan Kubáček, kterého do véček přivedl Radek John. Kubáčka si původně John najal jako poradce, když ještě působil na ministerstvu vnitra.

Přestože se ale s novináři Reichard rozloučil již dopoledne, po celý den byly z jeho pošty rozesílány hromadné zprávy pro média. To vysvětlil tím, že po zbytek dne ještě svou práci odvede, dokud jej nenahradí nová PR pracovnice. „Neodejdu s tím, že tady nechám vše na stole, to není můj styl,“ poznamenal.

Reichard připustil, že k ukončení spolupráce mohly vést i neshody, jak vést ve VV agendu komunikace s veřejnosti. V e-mailu, v němž oznámil svůj odchod ze služeb VV, například poznamenal: „Děkuji za trpělivost a spolupráci, protože mnohdy nebyla ze strany mého klienta jednoduchá.“

Hromadné propouštění prý neprobíhá

Jakékoli další podrobnosti k tomu ale odmítl říci. A popřel i zvěsti, že ve VV došlo na hromadné propouštění.

Po dohodě se s VV rozloučil i jejich dosavadní hlavní analytik Kamil Papež. „Nezlobte se, já se už o tom nechci bavit, chci si dát volno od politiky,“ řekl Právu Papež. Jakékoli podrobnosti odmítl doplnit s tím, že k svému bývalému zaměstnavateli cítí loajalitu. Žádnou novou nabídku prý nedostal.

Stejně je na tom podle svých slov i Reichard, který zatím nemá představu o svém dalším angažmá. Žádnou nabídku od odpadlíků ani žádných jiných subjektů prý nedostal. „Já se teď vrátím domů, pobudu chvíli s rodinou a budu si hledat novou práci. Co mi zbývá?“ řekl.

jim, Právo

nahoru

Domácí:

Krčál rezignoval i na funkci šéfa vysočinských soc. dem., zůstává jen členem

-

včera 20:50 Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál...

VZP platí ročně 10 miliónů firmě spojené s Janouškem

-

včera 20:48 Všeobecná zdravotní pojišťovna platí ročně 10 miliónů...

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti

-

včera 18:30 Start reformy financování regionálního školství se...

ANO na poslední chvíli škrtlo čtyři lidi z pražské kandidátky

-

včera 17:14 Andrej Babiš a vedení hnutí ANO na poslední chvíli...

Na Lysé hoře napršelo od úterý přes 200 milimetrů

-

včera 16:43 Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku napršelo od...

Bahno, 35 stupňů, ostré jeskyně. Čeští hasiči popsali záchranu thajských chlapců

-

včera 16:19 Video: Kalná voda, bahno, dusno a vedro. Tak popisují...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů