Kultura

Královská aféra zahájí Dny evropského filmu

Z filmu Královská aféra

12.4.2012 10:44 Dánský herec a držitel Stříbrného medvěda za nejlepší mužský herecký výkon z letošního Berlinale Mikkel Boe Folsgaard uvede ve čtvrtek večer v pražském kině Světozor premiéru filmu Královská aféra režiséra Nikolaje Arcela. Ten zahájí devatenáctý ročník Dnů evropského filmu.

V následujících dnech se mohou diváci v Praze (Světozor a Lucerna do 19. dubna) a pak v Brně (20. až 26. dubna v kině Art) těšit na čtyři desítky filmů z více než pětadvaceti kinematografií. Sekce Národní liga představí aktuální nebo loňské favority jednotlivých zemí ucházející se o nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Filmové premiéry

FOTO: Aerofilms

Sekce K věci je sestavena ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR a je věnována Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity, kterým byl vyhlášen rok 2012. Zahájí ji turecký film Italsky snadno a rychle se sigňorou Enricou, s Claudií Cardinalovou v hlavní roli.

Výběr nejlepšího v sekci Best Of

Výběr toho nejzajímavějšího za poslední dva roky najdou diváci v sekci Best Of. Uvidí například v Cannes oceněný snímek Velikáni Bouli Lannerse nebo polský dokumentární film Tomasze Wolského Lékaři.

Pozornost si zasluhuje i španělský snímek A také déšť, ve kterém Gael García Bernal coby mladý režisér natáčí v Bolívii film o Kryštofu Kolumbovi.

Novinkou je sekce Media – Cesta časem, která uvede filmy, jež vznikly s podporou programu Media. Diváci tak zhlédnou deset mimořádných filmů, mezi nimi Control, Distrikt!, Kurz negativního myšlení, Trio z Belleville, Turínský kůň, Valčík s Bašírem a další.

Věra Míšková, Právo

nahoru

Kultura:

Rychlé šípy opěvují své osmdesátiny výstavou

-

včera 17:12 Pražská Galerie Lucerna hostí do 28. června výstavu...

Skupina Trojky: Vedle nás jezdily tanky

-

včera 15:26 Její první písnička je o životě na Instagramu, druhá...

John Baizley z kapely Baroness: Nejtěžší je nesejít z cesty

-

včera 14:03 Americká heavymetalová skupina Baroness vystoupí 4....

ČT chystá krimi s Hřebejkem a Taušem

-

včera 12:12 Zločin televizní diváky stále láká, a tak...

Archeologické rarity na Opočně

-

včera 10:21 Kulaté výročí 950 let od první zmínky o opočenském...

Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem se vrací – nahlédněte s námi exkluzivně do zákulisí příprav

-

včera 08:37 Video: MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v jedinečném...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby