Kultura

Královská aféra zahájí Dny evropského filmu

Z filmu Královská aféra

12.4.2012 10:44 Dánský herec a držitel Stříbrného medvěda za nejlepší mužský herecký výkon z letošního Berlinale Mikkel Boe Folsgaard uvede ve čtvrtek večer v pražském kině Světozor premiéru filmu Královská aféra režiséra Nikolaje Arcela. Ten zahájí devatenáctý ročník Dnů evropského filmu.

V následujících dnech se mohou diváci v Praze (Světozor a Lucerna do 19. dubna) a pak v Brně (20. až 26. dubna v kině Art) těšit na čtyři desítky filmů z více než pětadvaceti kinematografií. Sekce Národní liga představí aktuální nebo loňské favority jednotlivých zemí ucházející se o nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Filmové premiéry

FOTO: Aerofilms

Sekce K věci je sestavena ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR a je věnována Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity, kterým byl vyhlášen rok 2012. Zahájí ji turecký film Italsky snadno a rychle se sigňorou Enricou, s Claudií Cardinalovou v hlavní roli.

Výběr nejlepšího v sekci Best Of

Výběr toho nejzajímavějšího za poslední dva roky najdou diváci v sekci Best Of. Uvidí například v Cannes oceněný snímek Velikáni Bouli Lannerse nebo polský dokumentární film Tomasze Wolského Lékaři.

Pozornost si zasluhuje i španělský snímek A také déšť, ve kterém Gael García Bernal coby mladý režisér natáčí v Bolívii film o Kryštofu Kolumbovi.

Novinkou je sekce Media – Cesta časem, která uvede filmy, jež vznikly s podporou programu Media. Diváci tak zhlédnou deset mimořádných filmů, mezi nimi Control, Distrikt!, Kurz negativního myšlení, Trio z Belleville, Turínský kůň, Valčík s Bašírem a další.

Věra Míšková, Právo

nahoru

Kultura:

Rocky je zpět. A s ním béčkový Lundgren a 111kilový Rumun

-

včera 17:51 Akčního veterána Sylvestra Stalloneho novým kouskům...

RECENZE: Zoufalé věci se dějí hlavně ve filmu. Režisér Filip Renč točil podle Haliny Pawlowské

-

včera 16:44 Na základě vlastní knížky Zoufalé ženy dělají zoufalé...

RECENZE: Vietnamka odhaluje život banánových dětí

-

včera 15:12 V českém literárním prostoru se objevila kniha svým...

Teorie velkého třesku upadá, lidé sledují Mladého Sheldona

-

včera 13:43 Dekádu vládl americké televizi sitkom Teorie velkého...

RECENZE: Brittenova opera o lásce, nenávisti, sexu a svědomí poprvé v Česku

-

včera 12:16 Soubor Státní opery pražského Národního divadla uvedl...

Tortharry pokřtí nové album

-

včera 11:15 Od vydání minulé studiové desky hronovské...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby