Krimi

Lékarnice podle policie obchodovala s osobními údaji

25.2.2004 13:40 V kauze kolem majitele frýdecko-místeckého autobazaru Hanse Postla, který je spolu s dalšími dvěma podnikateli obžalován z rozsáhlých daňových úniků, padlo začátkem týdne další obvinění. Policie stíhá 43letou lékárnici z Frýdku-Místku kvůli tomu, že z receptů opisovala osobní údaje pacientů, které pak zřejmě Postlovi předávala.

Obviněna je z trestného činu neoprávněného nakládání s osobními údaji. "Se záměrem získání úplaty měla tyto údaje poskytovat jisté obchodní firmě, přestože věděla, že firma tímto způsobem získané údaje zneužívala k registraci vozidel do celostátní evidence motorových vozidel," uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Spolu s 44letým Hansem Postlem, který před několika lety neúspěšně kandidoval do Senátu jako nezávislý, policie stíhá i dva podnikatele ve věku 23 a 33 let, kteří dodávali do autobazaru ojeté vozy ze zahraničí. Starší z dovozců skončil v listopadu ve vazbě spolu s Postlem, toho mladšího policie vyšetřuje na svobodě.

Nově vymyšlená finta

Policie tehdy informovala, že trojice podnikatelů poškodila stát minimálně o půl miliónu korun na neodvedené dani ze zisku. Skutečný rozsah škody, ale i celkový počet osob zapojených do machinací však může být mnohem vyšší, protože vyšetřování stále probíhá.

S fintou, kterou podnikatelé zřejmě sami vymysleli, se kriminalisté podle dosavadních informací zatím nesetkali. "Aby se vyhnuli placení daně z příjmu, dovozci vozidla prodali za minimální cenu lidem, kteří o tom vůbec nevěděli. Tito údajní majitelé pak s autobazarem třetího obviněného uzavírali fiktivní zprostředkovatelské smlouvy o prodeji za mnohem vyšší částku," vysvětlil podstatu machinací vedoucí oddělení hospodářské kriminality Policie ČR ve Frýdku-Místku Jaroslav Jursa.

Obvinění z pěti trestných činů

Policie je na podzim začala stíhat celkem z pěti trestných činů. Postl a jeho dva společníci se zpovídají ze zkrácení daní, zkreslování údajů o stavu hospodaření, poškozování cizích práv, poškozování spotřebitele a padělání a pozměňování veřejné listiny. Ne všichni jsou ale obviněni ze všech těchto trestných činů.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

V Českém ráji zemřel motocyklista, narazil do skály

-

včera 20:50 Dvaapadesátiletý motocyklista v sobotu zahynul po...

Na dálnici D10 u Brandýsa začala uzavírka kvůli bourání mostu

-

včera 19:05 aktualizováno Na dálnici D10 mezi Brandýsem nad Labem...

Motorkář zemřel na Tachovsku po nárazu do plotu

-

včera 19:03 Tragicky skončila v sobotu odpoledne havárie motorkáře...

K útoku kyselinou v Plzni došlo po roztržce v klubu

-

včera 18:45 Video: K sobotnímu incidentu v klubu na Americké třídě...

Policie ukončila vyšetřování výbuchu v Kralupech

-

včera 17:37 Policie v pátek odpoledne ukončila vyšetřování na...

Muž v Kutné Hoře zemřel při opravě auta, spadlo na něj

-

včera 17:08 V Kutné Hoře v pátek večer spadlo na muže auto, které...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby