Krimi

Lékarnice podle policie obchodovala s osobními údaji

25.2.2004 13:40 V kauze kolem majitele frýdecko-místeckého autobazaru Hanse Postla, který je spolu s dalšími dvěma podnikateli obžalován z rozsáhlých daňových úniků, padlo začátkem týdne další obvinění. Policie stíhá 43letou lékárnici z Frýdku-Místku kvůli tomu, že z receptů opisovala osobní údaje pacientů, které pak zřejmě Postlovi předávala.

Obviněna je z trestného činu neoprávněného nakládání s osobními údaji. "Se záměrem získání úplaty měla tyto údaje poskytovat jisté obchodní firmě, přestože věděla, že firma tímto způsobem získané údaje zneužívala k registraci vozidel do celostátní evidence motorových vozidel," uvedla krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Spolu s 44letým Hansem Postlem, který před několika lety neúspěšně kandidoval do Senátu jako nezávislý, policie stíhá i dva podnikatele ve věku 23 a 33 let, kteří dodávali do autobazaru ojeté vozy ze zahraničí. Starší z dovozců skončil v listopadu ve vazbě spolu s Postlem, toho mladšího policie vyšetřuje na svobodě.

Nově vymyšlená finta

Policie tehdy informovala, že trojice podnikatelů poškodila stát minimálně o půl miliónu korun na neodvedené dani ze zisku. Skutečný rozsah škody, ale i celkový počet osob zapojených do machinací však může být mnohem vyšší, protože vyšetřování stále probíhá.

S fintou, kterou podnikatelé zřejmě sami vymysleli, se kriminalisté podle dosavadních informací zatím nesetkali. "Aby se vyhnuli placení daně z příjmu, dovozci vozidla prodali za minimální cenu lidem, kteří o tom vůbec nevěděli. Tito údajní majitelé pak s autobazarem třetího obviněného uzavírali fiktivní zprostředkovatelské smlouvy o prodeji za mnohem vyšší částku," vysvětlil podstatu machinací vedoucí oddělení hospodářské kriminality Policie ČR ve Frýdku-Místku Jaroslav Jursa.

Obvinění z pěti trestných činů

Policie je na podzim začala stíhat celkem z pěti trestných činů. Postl a jeho dva společníci se zpovídají ze zkrácení daní, zkreslování údajů o stavu hospodaření, poškozování cizích práv, poškozování spotřebitele a padělání a pozměňování veřejné listiny. Ne všichni jsou ale obviněni ze všech těchto trestných činů.

Aleš Honus, Právo

nahoru

Krimi:

Gang kuplířů prodával homosexuálům mladé chlapce, někteří nebyli plnoletí

-

dnes 11:18 Video: Detektivové Národní centrály proti...

Řidič náklaďáku vybržďoval osobní auto, jeho šoférovi pak mířil pistolí do obličeje

-

dnes 11:04 Pistolí mířil v neděli na odstavné ploše u Damic na...

Nabádal dceru, ať si při bití do polštáře představuje Romy a muslimy. Dostal podmínku

-

dnes 10:16 Okresní soud v Benešově uložil podmínku 27letému muži,...

V metru dal kolemjdoucímu pěstí a vzal mu mobil. Dostal 2,5 roku

-

dnes 09:59 Obvodní soud pro Prahu 2 poslal v minulých dnech na 2,5...

Policie uzavřela vyšetřování pádu Třísky z Karlova mostu

-

dnes 09:01 aktualizováno Policie uzavřela vyšetřování pádu Jana...

Na příjezdu do Prahy z D10 se převrátil kamión s mraženými rybami, tvoří se kolona

-

dnes 08:09 aktualizováno Na sjezdu z dálnice D10 do Prahy se v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby