Koktejl

Záhadné rány v Clintonvillu jsou zpět, konečně se vynořil i zvukový záznam

Konečně existuje nahrávka, která má dokumentovat záhadné rány v americkém městečku

2.4.2012 11:53 Koncem března přilákalo nenápadné americké městečko Clintonville ve Wisconsinu nevídanou pozornost. Z ničeho nic se tam totiž začaly ozývat záhadné rány spojené s otřesy půdy. Když už se zdálo, že tajemné zvuky pomalu odeznívají, vrátily se v plné síle. A s nimi se konečně vynořil i zvukový záznam.

Nahrávka, kterou převzala mimo jiné americká televize ABC, pochází z 24. března. Její  autor ji ale nahrál na internet pod přezdívkou whysguy3 až o dva dny později. Na několikaminutovém videu, které zabírá pouze zvukovou stopu na obrazovce jeho počítače, se omlouval za špatnou kvalitu. Zařekl se ale, že se nejedná o podvrh.

Kvůli autenticitě navíc zvukovou stopu nijak neupravoval a nechal ji v plné délce. Po ráně je tak slyšet křik opilce, který se vracel domů, chvilka ticha a autorův hlas. Na delší verzi záznamu následuje dlouhé ticho a rozhovor s policejní hlídkou, od které autor zvukového záznamu dostával informace o lokalitách nejnovějších hlášení.

Jen zlomek z desítek hodin záznamů

"Zrovna jsem si naaranžoval svůj mikrofon, který jsem měl namířený na park Olen. Nahrávání jsem zapnul jen vteřiny předtím, než jsem pocítil největší otřes od té doby, co jsem do Clintonville dorazil. Pravděpodobně byl i ten nejhlasitější. Mikrofon ale v tu chvíli bohužel nebyl ve správné pozici pro nahrávání. Když zazněla ta rána, kterou se mi podařilo natočit, zrovna jsem nasazoval na své vybavení obal,“ uvedl autor nahrávky.

"Podle vlastní zkušenosti z Clintonvillu mohu říct, že vždy přichází dunivý zvuk a následuje otřes. Někdy je ale slyšet pouze rána, jindy zase cítit otřes bez doprovodu zvuku," dodal internetový uživatel jménem whysguy3 s tím, že má u sebe dalších 115 hodin zvukových nahrávek, kterými se musí prokousat.

O zemětřesení prý nešlo

Nakolik je ujišťování autora záznamu věrohodné je jen otázka, ale to, že se Clintonville začal opět otřásat dunivými ranami, je fakt. Z úterý na středu (27. a 28. března) bylo na policejní stanici opravdu rušno. Asi 65 lidí nahlásilo náhlé otřesy a dunivé zvuky, které byly podle několika volajících hlasitější a silnější než v předchozím týdnu. [celá zpráva]

Zatímco odborníci podle televize WLUK potvrdili, že město v týdnu od 19. března zasáhlo zemětřesení o síle 1,5 stupně Richterovy škály, tentokrát jsou geologové přesvědčeni, že nešlo o projev seismické aktivity.

I když však geologové žádné zemětřesení nezaznamenali, neznamená to podle místní městské rady, že k žádnému nedošlo. Městský úřad ve středu večer zveřejnil tiskovou zprávu, ve které uvádí, že faktory jako umístění monitorů seismické aktivity, silný vítr a hluky z nitra země, mohly zamezit odborníkům v získání správných dat.

Město možná něco skrývá

Všechna ta nejistota však jen navedla některé obyvatele na myšlenku, zda město něco neschovává.

"Neskočím jim na to. Musí se tu dít něco jiného," řekl televizi WAOW Kris Cartwright, jeden z místních, na jehož názor úřad reagoval jasným prohlášením: "Rozhodně tu není co skrývat."

Markéta Klánská, Novinky

nahoru

Koktejl:

Pilot předvedl s boeingem téměř kolmý start

-

dnes 14:36 Video: Netradiční kousek si pro diváky mezinárodního...

Ikona londýnských ulic v Praze. Po Žižkově jezdí v rámci kampaně vyhlídkový doubledecker

-

dnes 12:05 Video: Na ikonu ulic Londýna, typický červený...

Cyklistka nedbala na to, že se zvedá most. Skončila v díře

-

dnes 09:27 Sedmatřicetiletá Američanka 4. července málem doplatila...

Medvěd se vloupal na zahradu, aby se zchladil v bazénu

-

dnes 05:19 Video: V těchto horkých letních dnech není jídlo tím...

Herec z filmů pro dospělé chce odejít ze světa stylově

-

včera 22:18 Johnny Rockard, vlastním jménem John Langley, strávil...

Noční můra arachnofobů: Američanka našla v balení hroznů černou vdovu

-

včera 18:55 Najít v jídle snovačku jedovatou, známou též pod...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů