Kultura

V Los Angeles udělili herecké ceny Theronové a Deppovi

23.2.2004 12:51 Ceny hollywoodského Sdružení filmových a televizních herců (SAG) potvrdily v neděli před nadcházejícími Oscary postavení favorita pro Pána prstenů: Návrat krále, ale v individuálních hereckých kategoriích vynesly ocenění pro Charlize Theronovou a překvapivě pro Johnyho Deppa.

Depp získal cenu SAG za úlohu v Pirátech z Karibiku: Prokletí černé perly. Theronová, která pochází z Jižní Afriky, vyhrála za úlohu prostitutky a vražedkyně v dramatu Monster (Zrůda), za kterou byla oceněna Stříbrným medvědem i na letošním Berlinale.

Za vedlejší herecké výkony rolích byli oceněni Renee Zellwegerová za ságu z dob americké občanské války Návrat do Cold Mountain a Tim Robbins za úlohu muže podezřelého z vraždy ve filmu Clinta Eastwooda Tajemná řeka. Cenu pro celé herecké obsazení, které se rovná ocenění za nejlepší film, získal třetí díl trilogie podle knih J. R. R. Tolkiena Pán prstenů: Návrat krále. Ten má jedenáct Oscarových nominací.

Ceny SAG jsou posledními významnými filmovými cenami před Oscary 29. února a obvykle napoví mnohé i o nich. Z asi 5800 hlasujících členů Americké filmové akademie jich totiž 1300 tvoří herci ze SAG. Svůj oscarový hlas musejí členové akademie odevzdat nejpozději do úterý.

Theronová, Robbins a Zellwegerová jsou již dlouho považováni za favority na Oscara, ale Deppova výhra je značným překvapením, protože favorizováni byli spíše Bill Murray (Ztraceno v překladu) a především Sean Penn (Tajemná řeka).

SAG udělovalo ceny i za výkony v televizi. Ocenění pro celé herecké obsazení dostaly herečky ze seriálu Sex ve městě. Shodou okolností se právě v neděli vysílal jeho poslední díl po šesti úspěšných sezonách.

Kiefer Sutherland dostal cenu za výkon v televizním dramatickém seriálu (24 hodin, nyní uvádí Nova) a Frances Conroyová za seriál Six Feet Under. Cenu za herecké výkony v televizním filmu získali Meryl Streepová a Al Pacino za Angels in America (Andělé v Americe) o epidemii AIDS počátkem 80. let v New Yorku.

Cenu za celoživotní dílo dostal 91letý Karl Malden, nositel Oscara za vedlejší úlohu ve filmu Tramvaj do stanice touha.

avr, ČTK, Právo

nahoru

Kultura:

Muzikál Popelka vjede již brzy na led

-

dnes 17:57 Putovní muzikál na ledě Popelka 2017-2018 nabízející s...

ŽEBŘÍČEK: Česká kina ovládla Liga spravedlnosti

-

dnes 17:42 Českým kinům vládnou filmy na motivy komiksů. Na prvním...

Ukradené deníky Johna Lennona našli v Berlíně

-

dnes 16:00 Policii v Berlíně se podařilo nalézt ukradené deníky a...

Maryša i sto deset let pražského Divadla na Vinohradech

-

dnes 15:27 Dva velké pražské činoherní soubory naplánovaly na...

Praha si připomene 25 let od zápisu na seznam UNESCO

-

dnes 13:28 Praha si připomene 25 let od zápisu historického centra...

GLOSA: Chinaski mění vítěznou sestavu

-

dnes 12:36 Stará pravda říká, že vítězná sestava se nemění. Nyní...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby