Ekonomika

Praha byla bez televize a rozhlasu

obrazek

Vysílač Praha Žižkov

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

21.3.2012 08:00 (aktualizováno: 21.3.2012 15:22) Centrum Prahy bylo ve středu až do odpoledne bez televizního a rozhlasového vysílání. Lidé, kteří přijímají signál z žižkovského vysílače, viděli místo celoplošných českých kanálů jen černou obrazovku, případně slyšeli ticho na celoplošných FM stanicích. Vysílač prováděl údržbu. Vysílání bylo obnoveno po třetí hodině odpoledne.

Výpadek se týkal programů České televize, Novy i Primy, dále FM vysílačů rádií, tedy Českého rozhlasu Radiožurnálu, Vltavy, Reginy, Frekvence 1, Impulsu a Rádia City. Rádia měla začít fungovat v pět hodin ráno, digitální vysílání půjde až odpoledne.

"Jde o plánovanou výluku vysílače Praha Žižkov. V hlavním městě si lidé mohou signál naladit přes vysílač Praha-Cukrák," řekla Novinkám mluvčí České televize Michaela Fričová.

"Důvodem výluky je pravidelná kontrola věže, kontrola a měření anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie," uvedly České radiokomunikace.

Podle tiskového mluvčího Českých radiokomunikací Kamila Chalupy se jedná o běžnou praxi. Podobné pravidelné kontroly podle něj probíhají v různých intervalech na všech vysílačích. „Obvykle to bývá v době od šesti hodin ráno do tří odpoledne,“ doplnil Chalupa.

alt, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Agentura China Lianhe zhoršila rating CEFC Shanghai

-

dnes 17:24 Čínská ratingová agentura China Lianhe popáté za necelé...

Češi dnes přestali pracovat na stát

-

dnes 14:05 Na úterý podle výpočtů Liberálního institutu připadl...

Vítkovice Steel v loňském roce vydělaly 421 miliónů

-

dnes 13:28 Loňské hospodaření společnosti Vítkovice Steel skončilo...

Čína sníží cla na dovoz aut z 25 na 15 procent

-

dnes 11:42 Čína sníží cla na dovoz osobních aut na 15 procent. V...

Další výjimku z Trumpových cel už asi nedostaneme, myslí si evropská komisařka

-

dnes 11:41 Je vysoce nepravděpodobné, že by USA na konci května...

Sony kupuje kontrolní podíl v hudebním vydavatelství EMI

-

dnes 08:53 Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby