Ekonomika

Praha byla bez televize a rozhlasu

obrazek

Vysílač Praha Žižkov

FOTO: Jaroslav Soukup, Novinky

21.3.2012 08:00 (aktualizováno: 21.3.2012 15:22) Centrum Prahy bylo ve středu až do odpoledne bez televizního a rozhlasového vysílání. Lidé, kteří přijímají signál z žižkovského vysílače, viděli místo celoplošných českých kanálů jen černou obrazovku, případně slyšeli ticho na celoplošných FM stanicích. Vysílač prováděl údržbu. Vysílání bylo obnoveno po třetí hodině odpoledne.

Výpadek se týkal programů České televize, Novy i Primy, dále FM vysílačů rádií, tedy Českého rozhlasu Radiožurnálu, Vltavy, Reginy, Frekvence 1, Impulsu a Rádia City. Rádia měla začít fungovat v pět hodin ráno, digitální vysílání půjde až odpoledne.

"Jde o plánovanou výluku vysílače Praha Žižkov. V hlavním městě si lidé mohou signál naladit přes vysílač Praha-Cukrák," řekla Novinkám mluvčí České televize Michaela Fričová.

"Důvodem výluky je pravidelná kontrola věže, kontrola a měření anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie," uvedly České radiokomunikace.

Podle tiskového mluvčího Českých radiokomunikací Kamila Chalupy se jedná o běžnou praxi. Podobné pravidelné kontroly podle něj probíhají v různých intervalech na všech vysílačích. „Obvykle to bývá v době od šesti hodin ráno do tří odpoledne,“ doplnil Chalupa.

alt, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Nájemci nejspíš budou potřebovat k trvalému pobytu souhlas vlastníka

-

včera 16:59 Nájemce bytu se nejspíš nově bude moci přihlásit k...

Po másle začala v Česku konečně zlevňovat i vejce

-

včera 16:11 Ačkoli potraviny v Česku zdražují rychleji, než je...

Britský úřad je proti Murdochově převzetí televize Sky. Magnát má prý příliš velkou moc

-

včera 15:13 Akvizice britské televizní společnosti Sky plc...

Trump brání americké výrobce vysokými cly. Začal u praček a solárních panelů

-

včera 15:06 Americký prezident Donald Trump schválil vysoká cla na...

Maskovaná inflace. Výrobci zmenšují balení, aby nemuseli zdražovat

-

včera 14:23 Zmenšování obsahu balení se netýká jen čokolád Milka...

EU odstranila osm zemí z černé listiny daňových rájů

-

včera 10:47 aktualizováno Evropská unie (EU) v úterý odstranila...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby