Zahraniční

Tygra střeleného Putinem dodali ze zoo, tvrdí aktivisté

16.3.2012 16:23 (aktualizováno: 16.3.2012 17:02) Tygr, kterého před čtyřmi lety na Dálném východě uspal střelou Vladimir Putin, nebyl z volné přírody. Podle opozičních aktivistů byl k Usuri tygr Serža přivezen z Chabarovska a zinscenované divadlo nepřežil, protože byl zasažen hned třikrát.

Kritici na internetu k dotvrzení svých nařčení zveřejnili fotografie tygra z chabarovské zoo. Vypadá stejně jako ten, kterého střelil Vladimir Putin. [fotografie zde]

Ruská média v září 2008 informovala, že Putin duchapřítomnou střelbou na tygra zachránil televizní štáb. Šéf vlády v sibiřské rezervaci pomáhal expertům, když v tom se na ně tygří samice vrhla.

"Putin mířil rychle a přesně," uváděli reportéři. Pak už jen staronový prezident pomohl s umístěním satelitního obojku a měřením šelmy.

FOTO: RIA Novosti/Kremlin/Alexei Druzhinin , Reuters

Ochránci přírody a blogeři teď tvrdí, že scéna byla zinscenovaná a zvíře vůbec nebylo místní. Uvedli, že poté, co státnická návštěva skončila, byl tygr převezen zpět do Chabarovska. Tam ale umřel v důsledku zásahu třemi uspávacími střelami.

„Měla to být jedna střela, ale ony byly tři a v krátkém rozmezí. Neobviňuji ani tak Putina, jako spíše lidi, kteří to pro něj dělali. Jediné, co je zajímá, je hodně peněz. Je to proti veškeré etice,“ citoval britský list Guardian šéfku ruského zastoupení Mezinárodního fondu na ochranu zvířat (IFAW).

Ruská akademie věd, která Putinovu návštěvu organizovala, odmítla záležitost komentovat.

I "zázračný" nález staletých amfor byl podvrh

Nebylo by to poprvé, kdy byl Putin usvědčen z vylepšování si své image u veřejnosti prostřednictvím podvrhu. Loni na podzim byl jeho mluvčí nucen přiznat, že srpnový senzační archeologický nález dvou antických amfor v Černém moři byl jen nakašírovaný pro média. [celá zpráva]

Ve skutečnosti amfory nalezli o několik dnů dříve archeologové, očistili je, položili do malé hloubky a Putinovi ukázali, kde by měl hledat.

BEZ KOMENTÁŘE: Putin našel při potápění poklad ze 6. století (Reuters)

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Venezuelu postihlo zemětřesení o síle 7,3 stupně

-

dnes 05:02 Severovýchod Venezuely postihlo v úterý kolem půl šesté...

Bývalý šéf Trumpovy kampaně Manafort je vinen z daňových podvodů

-

včera 22:49 aktualizováno Americká porota v úterý uznala částečně...

Bývalý Trumpův právník se dohodl na spolupráci s vyšetřovateli FBI

-

včera 21:53 Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda...

Říkejte o tom mladým, aby se to už nestalo, apeloval Kiska v projevu k srpnu 1968

-

včera 19:58 Slovenský prezident Andrej Kiska vyzval při...

Nový most v Janově může stát za osm měsíců, slibuje provozovatel zřícené stavby

-

včera 19:45 Video: Firma Autostrade per l'Italia, provozovatel...

Každý rok z výletních lodí záhadně zmizí dvě desítky lidí, píše německý Focus

-

včera 17:38 Případ turistky z Velké Británie, která uprostřed noci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů