Kultura

Kladenský festival Klapka láká na amatérské filmy, hostem bude Jan Hřebejk

obrazek

Režisér mnoha známých českých filmů Jan Hřebejk

FOTO: Petr Horník, Právo

29.2.2012 12:36 Již popáté se 10. března v Kladně uskuteční Festival amatérského a nekomerčního filmu Klapka 2012. Lákadlem sobotního odpoledne budou nejen desítky filmů, které jinde neuvidíte, ale i čestní hosté jako režisér Jan Hřebejk či fotograf Jana Fischera pan Karel Pazderka. Součástí festivalu, na něž je vstupné dobrovolné, je i soutěžní výstava fotografií.

Festival Klapka navazuje na čtyři předchozí úspěšné ročníky a stále se těší rostoucímu zájmu návštěvníků. Jednodenní festival představí filmy amatérských tvůrců a studentů filmových škol ve čtyřech promítacích blocích, které přihlašovali pořadatelům sami tvůrci, z žánrů bude převažovat drama.

Režisér a herec Václav Marhoul na festivalu Klapka 2011

FOTO: Festival Klapka

Předešlé ročníky nabídly do otevřených debat i zajímavé hosty jako Pavel Nový, Klára Jandová, Jaroslav Dušek nebo Václav Marhoul. Čestným hostem letošní filmové části bude režisér Jan Hřebejk, který bude udělovat i svou vlastní Cenu hosta. Diskuze s ním bude probíhat v přátelském duchu, návštěvníci se tak mohou dozvědět názory na promítané filmy a obohatit se i o zkušenosti z branže.

Doprovodným programem filmového festivalu je už od prvního ročníku v roce 2008 soutěžní výstava fotografií amatérských fotografů. Zadanými tématy pro letošní ročník jsou: Makro, Cestománie, Akt, Moje profese a Neznámá zákoutí v Kladně, převažovat budou na výstavě převažovat fotografie z cest.

Čestným hostem soutěžní výstavy fotografií bude osobní fotograf bývalého předsedy vlády Jana Fischera pan Karel Pazderka, který udělí svou Cenu hosta nejlepšímu fotografovi za vystavený soubor či fotografii. Následovat bude opět otevřená diskuze. O dalších vítězích rozhodují sami návštěvníci festivalu a odborná porota.

Vstupné na všechny části programu je dobrovolné. Celý festival proběhne 10. března od 14 hodin v kladenském kině Hutník, které nabízí HD i 3D filmovou projekci. Pořadatelem festivalu Klapka 2012 je neziskové občanské sdružení Klaxon o.s. Další informace k programu, fotografie z minulých ročníků a ukázky vítězných filmů mohou zájemci najít na webových stránkách festivalu www.Klapka.info.

olk, Novinky

nahoru

Kultura:

Ředitel Festivalu krátkých filmů Praha: Důvodů, proč točit kraťasy, je spousta

-

dnes 16:10 Od středy hostí pražská kina Světozor a Pilotů už 13....

Bubeník Tony Buck nabídne zvukové koláže

-

dnes 14:18 Tony Buck, který zahraje 25. ledna v klubu Punctum,...

Zemřel režisér Policejní akademie Hugh Wilson

-

dnes 14:13 Režisér Hugh Wilson zemřel v neděli v americkém...

Robert Plant potěší české fanoušky v Pardubicích

-

dnes 12:41 Už 31. července zavítá opět do ČR žijící legenda,...

Nominacím na Českého lva dominuje Bába z ledu. Šanci mají i Roden a Voříšková

-

dnes 11:36 Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila...

Woodyho Allena se zastal Alec Baldwin: Tohle není fér

-

dnes 10:29 Poté, co se od Woodyho Allena začali distancovat herci...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby