Žena

Pivo denně ochrání před řadou chorob a přitom neovlivňuje růst břicha

obrazek

Pivo je skvělým nápojem po sportování.

Profimedia.cz

7.2.2012 11:08 Výzkum britského lékaře George Philliskirka zajisté ocení všichni pivaři. Podle něj je mírná konzumace piva zdravější než konzumace vína. Pivo totiž obsahuje celou řadu vitamínů a vlákninu. A těm, kteří viní pivo za růst břicha, odpovídá: „Je to nesmysl. Pokud konzumujete maximálně jedno až dvě denně, břicho vám z piva narůst nemůže!“

Podle Philliskirka totiž růst pivního břicha souvisí pouze s životním stylem pivařů, kteří konzumují piva nadměrné množství. Tito jedinci milují také tučná a nezdravá jídla a vyhýbají se pohybu. Ženy ale denně mohou vypít bez obav půllitr a muži dva půllitry piva.

„Pivo má špatnou pověst, je spojováno s opilými sportovními fanoušky, nikoli s lidmi dbajícími na zdravý životní styl. Ale když se pije v mírném množství, poskytuje širší spektrum zdravotních výhod než víno,“ je přesvědčen doktor George Philliskirk.

Podle něj je pivo také skvělým nápojem po sportování, neboť jeden půllitr dokáže rychleji rehydratovat organismus a vrátit mu ztracené soli, draslík a cukr než čistá voda. Ovšem nesmí ho sportovec vypít více než půl litru.

Pivo je také zdrojem vitamínu B2 (riboflavin), B3 (niacin), B6 (pyroxidin), B9 (kyselina listová) a B12 (kobalamin). Navíc to není nápoj, obsahující jen prázdnou energii, ale je v něm také řada živin. Vyjma draslíku také křemík, který je důležitý pro pevnost kůže, vlasů a kostí. Pivo navíc obsahuje rozpustnou vlákninu, v půllitru je jí až třicet procent denní dávky.

Famous

nahoru

Žena:

Uveitida neboli nitrooční zánět je velmi závažné a bolestivé onemocnění

-

dnes 07:21 Uveitida je nitrooční zánět postihující duhovku,...

Co o ženách prozradí dlouhé prsty, velká prsa nebo barva vlasů

-

včera 13:30 Délka prstů na rukou, barva vlasů, očí, velikost rtů...

Jaroslav Dušek: Prožíváme nedorozumění s ideálním světem

-

včera 09:15 Jaroslav Dušek (56) hraje jednu z hlavních postav...

Vévodkyně Meghan oblékla minimalistické svatební šaty značky Givenchy

-

19.5. 17:15 Obrazem: Svatební šaty Meghan Markleové navrhla...

Muži ztrácejí zájem o sex, uspokojení nacházejí jinde

-

19.5. 13:49 Sex jako takový přestává být pro mnohé muže...

Radůza: Udělat občas chybu je poučné

-

19.5. 08:29 Na pódium vběhla s harmonikou, peříčky ve vlasech,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby