Žena

Pivo denně ochrání před řadou chorob a přitom neovlivňuje růst břicha

obrazek

Pivo je skvělým nápojem po sportování.

Profimedia.cz

7.2.2012 11:08 Výzkum britského lékaře George Philliskirka zajisté ocení všichni pivaři. Podle něj je mírná konzumace piva zdravější než konzumace vína. Pivo totiž obsahuje celou řadu vitamínů a vlákninu. A těm, kteří viní pivo za růst břicha, odpovídá: „Je to nesmysl. Pokud konzumujete maximálně jedno až dvě denně, břicho vám z piva narůst nemůže!“

Podle Philliskirka totiž růst pivního břicha souvisí pouze s životním stylem pivařů, kteří konzumují piva nadměrné množství. Tito jedinci milují také tučná a nezdravá jídla a vyhýbají se pohybu. Ženy ale denně mohou vypít bez obav půllitr a muži dva půllitry piva.

„Pivo má špatnou pověst, je spojováno s opilými sportovními fanoušky, nikoli s lidmi dbajícími na zdravý životní styl. Ale když se pije v mírném množství, poskytuje širší spektrum zdravotních výhod než víno,“ je přesvědčen doktor George Philliskirk.

Podle něj je pivo také skvělým nápojem po sportování, neboť jeden půllitr dokáže rychleji rehydratovat organismus a vrátit mu ztracené soli, draslík a cukr než čistá voda. Ovšem nesmí ho sportovec vypít více než půl litru.

Pivo je také zdrojem vitamínu B2 (riboflavin), B3 (niacin), B6 (pyroxidin), B9 (kyselina listová) a B12 (kobalamin). Navíc to není nápoj, obsahující jen prázdnou energii, ale je v něm také řada živin. Vyjma draslíku také křemík, který je důležitý pro pevnost kůže, vlasů a kostí. Pivo navíc obsahuje rozpustnou vlákninu, v půllitru je jí až třicet procent denní dávky.

Famous

nahoru

Žena:

České děti vypijí nejvíce alkoholu v rámci Evropy, kampaň Zůstaň nad vlivem to chce změnit

-

dnes 11:05 Česká společnost je vůči pití alkoholu velmi...

Tři tipy na rychlé, lehké a chutné večeře

-

dnes 10:06 Video: Začátkem roku se mnozí lidé snaží alespoň trochu...

Jak zachránit manželství po provalení nevěry

-

dnes 08:42 Nevěra nemusí znamenat konec vztahu. I takto narušený...

Bylinky, které pomohou předcházet problémům s močovým měchýřem

-

dnes 07:19 Nepříjemnosti s močovým měchýřem mohou začít obyčejným...

Oblékněte se na svah stylově

-

včera 11:37 Obrazem: Chystáte se letos na hory? Pokud ano a nevíte...

Speciální tiskárna zvládne perfektní manikúru za zlomek stávajícího času

-

včera 10:02 Obrazem: Potrpíte si na unikátní nail art? Pak s námi...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby