Ekonomika

Deutsche Bank ohlásila za čtvrtletí ztrátu 351 miliónů eur

obrazek

Šéf Deutsche Bank Josef Ackermann

FOTO: Fabian Bimmer, Reuters

2.2.2012 09:57 Německý finanční ústav Deutsche Bank utrpěl ve čtvrtém čtvrtletí kvůli dopadům dluhové krize v eurozóně ztrátu před zdaněním 351 miliónů eur (asi 8,8 miliardy korun). Ve stejném období předchozího roku měla největší banka v Německu naopak zisk před zdaněním 707 miliónů eur (asi 17,8 miliardy korun).

Za ztrátou stojí hlavně špatné výsledky divize investičního bankovnictví a obchodování, kde se dopady krize projevily nejvíce. Tržby v této divizi spadly o 26 procent a dosáhly jen 3,4 miliardy eur (asi 85,5 miliardy korun). Podle managementu byla na trhu znát vysoká nejistota.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpovídali, že banka za čtvrté čtvrtletí vytvoří zisk 1,05 miliardy eur. Výsledky za loňský rok jsou poslední, které Deutsche Bank zveřejňuje ještě pod vedením nynějšího ředitele Josefa Ackermanna. Ten už před časem avizoval, že se své funkce v letošním roce vzdá. Odchod má naplánovaný na květen.

Po odečtení daní bance ve čtvrtém čtvrtletí zůstal čistý zisk kolem 186 miliónů eur (asi 4,7 miliardy korun). To je meziroční propad zhruba o 69 procent. Čisté trhy klesly o sedm procent na 6,89 miliardy eur (asi 173,3 miliardy korun).

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...

Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

-

včera 21:58 Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních...

Kapsch kvůli mýtu podal trestní oznámení na člena komise ÚOHS

-

včera 16:45 Společnost Kapsch podala trestní oznámení na advokáta...

Analytik zpochybnil, že má Tesla na odkup svých akcií. Ty pokračují v pádu

-

včera 16:13 Akcie Tesly, americké automobilky zaměřené na...

Jste v protisměru! Varovné značky vyrostou i v Česku

-

včera 13:40 Video: Česko bude používat pro varování řidičů...

Bezprecedentní suma. Státy eurozóny nalily za osm let do Řecka 6,6 biliónu korun

-

včera 11:56 Dlouhodobě předluženému Řecku v roce 2010 hrozil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů