Žena

České děti ze zkumavky vytvořily světový rekord

16.2.2004 12:51 Pražské Centrum asistované reprodukce Iscare IVF požádalo o zápis unikátního rekordu, při němž se loni 6. září na jednom místě setkalo celkem 579 dětí ze zkumavky. Všechny děti, které se již po osmé společně se svými rodiči zapojily do zářijového pokusu o rekord, se narodily právě díky péči lékařů centra Iscare.Nejpočetnější setkání dětí ze zkumavky bylo již oficiálně potvrzeno jako celosvětový Guinnessův rekord.

Podklady pro posouzení pokusu o rekord připravila a komunikaci s Guinness World Records v Londýně zajišťovala agentura Donath-Burson-Marsteller.

Dříve zázrak, dnes rutina

"První dítě ze zkumavky narozené v roce 1978 bylo do Guinnessovy knihy rekordů zapsáno jako lékařský zázrak," říká ředitel centra Iscare IVF Miroslav Kadlec.

"Co bylo před 25 lety zázrakem, je dnes díky pokroku v medicíně a profesionalitě lékařského týmu téměř rutinou. To, že se u nás naše děti v tak hojném počtu každoročně scházejí, naopak za zázrak nepovažuji. Jsou tady přece doma."

V současnosti se s potížemi počít potomka přirozenou cestu potýká každý čtvrtý pár. Metody asistované reprodukce jsou moderním a efektivním způsobem řešení těchto problémů. Jen v Iscare se dosud narodilo již 4 tisíce dětí ze zkumavky.  

V Česku se léčbě neplodnosti věnuje celkem sedmnáct specializovaných pracovišť, která každý rok pomohou přivést na svět téměř dvě procenta všech narozených dětí.

Novinky

nahoru

Žena:

Proč není dobré tolerovat nevěru svého partnera

-

dnes 08:44 Důvěra je jeden z pilířů spokojeného vztahu. Pokud je...

Bezpečné cestování v těhotenství

-

dnes 07:19 Těhotenství představuje pro ženu zátěž. Proto by měla...

Fenomén selfie aneb Jak vypadat na fotkách co nejlépe

-

včera 11:43 Fenomén selfie zcela pohlcuje sociální sítě. Pokud...

O vyšetření mamografem se stále šíří řada nepravd a mýtů

-

včera 10:05 Rakovinou prsu u nás každoročně onemocní kolem 7000...

Tajná přání mužů aneb Co by ženy měly vědět

-

včera 08:46 Rozdílů mezi mužskou a ženskou sexualitou se dá nalézt...

Superpotraviny, díky kterým zhubnete

-

včera 07:21 Superpotraviny pomáhají udržovat zdravé kosti,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů