Žena

České děti ze zkumavky vytvořily světový rekord

16.2.2004 12:51 Pražské Centrum asistované reprodukce Iscare IVF požádalo o zápis unikátního rekordu, při němž se loni 6. září na jednom místě setkalo celkem 579 dětí ze zkumavky. Všechny děti, které se již po osmé společně se svými rodiči zapojily do zářijového pokusu o rekord, se narodily právě díky péči lékařů centra Iscare.Nejpočetnější setkání dětí ze zkumavky bylo již oficiálně potvrzeno jako celosvětový Guinnessův rekord.

Podklady pro posouzení pokusu o rekord připravila a komunikaci s Guinness World Records v Londýně zajišťovala agentura Donath-Burson-Marsteller.

Dříve zázrak, dnes rutina

"První dítě ze zkumavky narozené v roce 1978 bylo do Guinnessovy knihy rekordů zapsáno jako lékařský zázrak," říká ředitel centra Iscare IVF Miroslav Kadlec.

"Co bylo před 25 lety zázrakem, je dnes díky pokroku v medicíně a profesionalitě lékařského týmu téměř rutinou. To, že se u nás naše děti v tak hojném počtu každoročně scházejí, naopak za zázrak nepovažuji. Jsou tady přece doma."

V současnosti se s potížemi počít potomka přirozenou cestu potýká každý čtvrtý pár. Metody asistované reprodukce jsou moderním a efektivním způsobem řešení těchto problémů. Jen v Iscare se dosud narodilo již 4 tisíce dětí ze zkumavky.  

V Česku se léčbě neplodnosti věnuje celkem sedmnáct specializovaných pracovišť, která každý rok pomohou přivést na svět téměř dvě procenta všech narozených dětí.

Novinky

nahoru

Žena:

Vášniví knihomolové na sociálních sítích

-

dnes 13:37 Vášniví milovníci literatury jsou tradičně považováni...

Jak nosit leopardí vzor, aniž by působil lacině a kýčovitě

-

dnes 11:10 Obrazem: Leopardí vzor patří mezi nejžhavější trendy...

6 věcí, které byste nikdy neměli probírat s kolegy

-

dnes 08:50 Práce tvoří poměrně velkou část našich životů, a proto...

Podzimní léčivky - nastal ideální čas pro jejich sběr

-

dnes 07:21 Ještě během babího léta roste řada užitečných bylinek....

Móda ze slavnostního předávání televizních cen Emmy

-

včera 12:56 Video: V úterý 18. září 2018 brzy ráno proběhlo v...

Nutriční specialistka Gabriela Peacock: Všechno je o rovnováze

-

včera 12:10 Obrazem: Kdysi ve světě vyhledávaná modelka Gabriela...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů