Žena

České děti ze zkumavky vytvořily světový rekord

16.2.2004 12:51 Pražské Centrum asistované reprodukce Iscare IVF požádalo o zápis unikátního rekordu, při němž se loni 6. září na jednom místě setkalo celkem 579 dětí ze zkumavky. Všechny děti, které se již po osmé společně se svými rodiči zapojily do zářijového pokusu o rekord, se narodily právě díky péči lékařů centra Iscare.Nejpočetnější setkání dětí ze zkumavky bylo již oficiálně potvrzeno jako celosvětový Guinnessův rekord.

Podklady pro posouzení pokusu o rekord připravila a komunikaci s Guinness World Records v Londýně zajišťovala agentura Donath-Burson-Marsteller.

Dříve zázrak, dnes rutina

"První dítě ze zkumavky narozené v roce 1978 bylo do Guinnessovy knihy rekordů zapsáno jako lékařský zázrak," říká ředitel centra Iscare IVF Miroslav Kadlec.

"Co bylo před 25 lety zázrakem, je dnes díky pokroku v medicíně a profesionalitě lékařského týmu téměř rutinou. To, že se u nás naše děti v tak hojném počtu každoročně scházejí, naopak za zázrak nepovažuji. Jsou tady přece doma."

V současnosti se s potížemi počít potomka přirozenou cestu potýká každý čtvrtý pár. Metody asistované reprodukce jsou moderním a efektivním způsobem řešení těchto problémů. Jen v Iscare se dosud narodilo již 4 tisíce dětí ze zkumavky.  

V Česku se léčbě neplodnosti věnuje celkem sedmnáct specializovaných pracovišť, která každý rok pomohou přivést na svět téměř dvě procenta všech narozených dětí.

Novinky

nahoru

Žena:

Co by rodiče měli vědět, než začnou uvažovat o rozvodu

-

dnes 08:52 Dětská duše je nesmírně křehká. Nejdůležitějšími lidmi...

Intimní problémy, které mohou potkat každou ženu

-

dnes 07:16 Nepříjemné svědění až pálení v oblasti intimních partií...

Gabriela Heclová: Nejsem žádná fajnovka

-

včera 12:10 Mladší sestra dvou starších bratrů byla od malička...

Rozmanité přehlídky z Newyorského týdne módy

-

včera 10:10 Obrazem: Newyorský týden módy se uchýlil ke zdárnému...

Hádky vztahům prospívají, chce to ale znát správnou techniku

-

včera 08:42 Občasné hádky nejsou ve vztahu na škodu, naopak mu...

Jak vést děti k hospodaření s penězi

-

včera 08:02 Vyznat se ve světě financí, umět s penězi rozumně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby