Koktejl

Hazardér v okřídleném obleku nezvládl seskok, zlomil si obě nohy

BEZ KOMENTÁŘE: Muž v obleku s křídly při seskoku narazil do skály, zlomil si obě nohy

18.1.2012 19:24 Jeb Corliss proslul po celém světě jako milovník adrenalinu, který ve speciální kombinéze skáče z nejrůznějších míst. V pondělí se mu ale nevydařil seskok ze Stolové hory v Jihoafrické republice. Pád přežil jen díky svým zkušenostem. Vyvázl „jen“ se zlomenýma nohama.

Pětatřicetiletý rodák z Kalifornie toto pondělí v rámci natáčení dokumentu pro americkou televizi předváděl seskok v černé "okřídlené" kombinéze. S kameramanem Jeffem Nebelkopfem se podruhé během jednoho týdne vrhli z více než 1000 metrů vysoké Stolové hory v Kapském Městě.

Z triumfálního přistání ovšem sešlo. Zkušený Corliss podle kolegů zřejmě chytil poryv větru a nekontrolovatelně začal padat.

Zlomeniny a pokuta

Tentokrát mu „křídla“ příliš nepomohla. Zachránil se tím, že otevřel svůj záložní padák několik vteřin předtím, než narazil do skalní stěny. Zlomil si obě nohy a okamžitě byl převezen do místní soukromé nemocnice, kde podstoupil operaci. V současné době už je podle deníku The Daily Mail jeho stav stabilizovaný.

Jihoafrická republika není pro Corlisse šťastnou zemí, podle místních úřadů mu hrozí navíc i pokuta. Seskoky ze Stolové hory jsou totiž z bezpečnostních důvodů oficiálně zakázané.

Úspěchy mluví za vše

I přes poslední nevydařený kousek patří Jeb Corliss k nejtroufalejším skokanům. Ve windsuitu se vrhl například z Eiffelovy věže v Paříži, sochy Krista v Rio de Janeiru nebo z věží Petronas v Malajsii. V září se proslavil také průletem skrz štěrbinu v čínských horách Tchien-men.

Corliss v září 2011 proletěl úzkým skalním otvorem v čínských horách Tchien-men. Zdroj: Reuters

Markéta Klánská, Novinky

nahoru

Koktejl:

Muže na skútru srazil rošt z postele, kterou kdosi vyhodil z okna

-

dnes 09:01 Na čínských silnicích život neohrožují jenom řidiči,...

Začal největší světový festival psího masa

-

dnes 03:00 Jednou ročně se v jihočínském městě Jü-lin sejdou...

Ve 46 letech zemřela gorila Koko, která uměla znakovou řeč

-

včera 16:40 Smutná zpráva přišla z kalifornského Woodside. V úterý...

Policisté hledali čtyřletému chlapci ztraceného plyšového geparda

-

včera 15:24 Když čtyřletý Will Ketcher napsal loni na podzim na...

Úřad v Japonsku se omluvil za zaměstnance, který si chodil kupovat oběd

-

včera 10:39 Jiný kraj, jiný mrav. Japonská kultura je posedlá...

Ukrajinci skočili těsně před příjezdem metra do kolejiště

-

včera 09:07 Nejapný vtípek předvedla dvojice mladíků v ukrajinském...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů