Kultura

Lamb přijedou do Prahy a Brna s novým albem 5

obrazek

Lou Rhodes a Andy Barlow

FOTO: D Smack U

16.1.2012 09:49 Andy Barlow a Lou Rhodes přijedou po třech letech opět do Prahy a dokonce i do Brna. Jejich skupina Lamb vydala skvělé nové album 5, které přijedou českým posluchačům představit osobně 4. února do KC Vltavská a 5. února do brněnské Flédy.

Britská skupina Lamb vznikla už před šestnácti lety. Tvoří ji zvukový mág Andy Barlow a božská zpěvačka Lou Rhodes. Společně vydali pět studiových alb, několik výběrových, nespočet singlů a mají za sebou především koncerty, z nichž posluchači odchází v úžasu. Jediným takovým koncertem byl u nás v roce 2009 beznadějně vyprodaný v Lucerna Music Baru. Po rozpadu kapely přijela ještě v roce 2010 sama Lou Rhodes, aby představila dvacet skladeb i ty nejznámější ze společenského pera.

Lou Rhodes v Praze v roce 2010

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Jejich první album Lamb z roku 1996 bylo stejně jako druhé Fear of Fours z roku 1999 poměrně dost experimentální. Velký zlom přišel v roce 2001 albem What Sound, které obsahuje jedenáct skladeb mixující elektroniku, trip hop, ambient s nečekaně silným hlasem samotné Rhodes. Právě odtud pochází jejich nejznámější skladba Gabriel.

Britská skupina Lamb na koncertě v pražském Lucerna Music Baru v roce 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V roce 2003 vydávají své poslední album Between Darkness and Wonder, které sice u svých fanoušků i velkých hudebních redakcí nevyvolalo ovace, přesto přináší mnoho silných skladeb. V roce 2004 byl ohlášen rozpad kapely, aby v roce 2009 mohl být ohlášen krátkodobý reunion, během něhož Lamb odehráli především živé koncerty s tím nejlepším, co měli v zásobě.

Britská skupina Lamb na koncertě v pražském Lucerna Music Baru v roce 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V roce 2011 přichází páté album příznačně nazvané 5, na němž Andy pracoval pět měsíců. Nejsilnějšími skladbami jsou jednoznačně Another Language, Butterfly Effect a Back To Beginning, kterému do duetu propůjčil hlas i Damien Rice. Ohlas fanoušků na novinku je nečekaně příznivý.

olk, Novinky

nahoru

Kultura:

Peter Fider z Verony: Vždy jsme skládali popové písničky, jenom to pod nimi tanečně tepalo

-

dnes 07:18 Po šestnácti letech úspěšného působení na domácí...

Opilec poničil v Treťjakovské galerii obraz Ivana Hrozného

-

včera 20:24 Opilý vandal způsobil v pátek značné škody na obraze...

Dave Grohl nemůže poslouchat Nirvanu

-

včera 11:14 Zpěvák a kytarista americké rockové skupiny Foo...

Rychlé šípy jsou hrdinové i v jednadvacátém století

-

včera 07:15 Kult chlapeckého klubu Rychlých šípů zasáhl několik...

Tereza Kerndlová: Sexy fotky jsou dnes v popu běžné

-

25.5. 17:27 Zpěvačka Tereza Kerndlová pracovala na svém novém albu...

Norská zpěvačka Aurora: Díky hudbě mohu obejmout planetu

-

25.5. 16:49 Norská hudebnice Aurora poprvé okouzlila návštěvníky...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby