Kultura

Lamb přijedou do Prahy a Brna s novým albem 5

obrazek

Lou Rhodes a Andy Barlow

FOTO: D Smack U

16.1.2012 09:49 Andy Barlow a Lou Rhodes přijedou po třech letech opět do Prahy a dokonce i do Brna. Jejich skupina Lamb vydala skvělé nové album 5, které přijedou českým posluchačům představit osobně 4. února do KC Vltavská a 5. února do brněnské Flédy.

Britská skupina Lamb vznikla už před šestnácti lety. Tvoří ji zvukový mág Andy Barlow a božská zpěvačka Lou Rhodes. Společně vydali pět studiových alb, několik výběrových, nespočet singlů a mají za sebou především koncerty, z nichž posluchači odchází v úžasu. Jediným takovým koncertem byl u nás v roce 2009 beznadějně vyprodaný v Lucerna Music Baru. Po rozpadu kapely přijela ještě v roce 2010 sama Lou Rhodes, aby představila dvacet skladeb i ty nejznámější ze společenského pera.

Lou Rhodes v Praze v roce 2010

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Jejich první album Lamb z roku 1996 bylo stejně jako druhé Fear of Fours z roku 1999 poměrně dost experimentální. Velký zlom přišel v roce 2001 albem What Sound, které obsahuje jedenáct skladeb mixující elektroniku, trip hop, ambient s nečekaně silným hlasem samotné Rhodes. Právě odtud pochází jejich nejznámější skladba Gabriel.

Britská skupina Lamb na koncertě v pražském Lucerna Music Baru v roce 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V roce 2003 vydávají své poslední album Between Darkness and Wonder, které sice u svých fanoušků i velkých hudebních redakcí nevyvolalo ovace, přesto přináší mnoho silných skladeb. V roce 2004 byl ohlášen rozpad kapely, aby v roce 2009 mohl být ohlášen krátkodobý reunion, během něhož Lamb odehráli především živé koncerty s tím nejlepším, co měli v zásobě.

Britská skupina Lamb na koncertě v pražském Lucerna Music Baru v roce 2009

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V roce 2011 přichází páté album příznačně nazvané 5, na němž Andy pracoval pět měsíců. Nejsilnějšími skladbami jsou jednoznačně Another Language, Butterfly Effect a Back To Beginning, kterému do duetu propůjčil hlas i Damien Rice. Ohlas fanoušků na novinku je nečekaně příznivý.

olk, Novinky

nahoru

Kultura:

Kořeny bigbítu. První česká rocková alba připomíná kompilace Beat (Al)Boom

-

včera 16:54 Skupiny jako Matadors, Framus Five, Atlantis,...

Pražské orchestry uctily Bernsteina

-

včera 15:25 Letos si připomínáme 100 let od narození amerického...

Soul-jazzový sen. Gregoryho Portera doprovodí český varhaník Pivec

-

včera 14:20 Slavný americký zpěvák a dvojnásobný držitel Grammy...

RECENZE: Film plný překvapení, napětí a citů. Do kin jde vítěz Zlatých glóbů, Tři Billboardy kousek za Ebbingem

-

včera 12:44 Jednou z filmových událostí roku 2017 je drama...

RECENZE: Jak to bylo na Titaniku

-

včera 11:15 Pražské divadlo Kalich uvedlo v české premiéře komedii...

Film o teroru v Bataclanu vyvolal skandál, ale nakonec půjde do vysílání

-

včera 10:50 Devadesát lidí nepřežilo řádění teroristů na koncertě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby