Domácí

Proti válce chtějí protestovat tmou

14.2.2003 15:57 Případný válečný konflikt dělá vrásky nejen světovým politiků, ale především lidem na celém světě. Protesty proti válce v Iráku se konají od Spojených států až po Austrálii. Česká republika není výjimkou. V těchto dnech se na internetu objevila výzva Tmou proti zatmění.

Název výzvy připomíná v češtině spíše pojmenování nějakého setkání astronomů. V angličtině a v němčině (Darkness againt the war, Verdunkelung gegen den krieg) je však již na první pohled jasné, oč se jedná. Iniciátoři projektu na internetových stránkách war.euweb.cz vyzývají veřejnost k protestu na pondělí 17. února. Účastníci však nemusí vycházet do ulic či na náměstí měst, protest bude totiž jen devítiminutový od 20:00 do 20:09 hod. Svou nespokojenost a názor totiž lidé vyjádří tím, že zhasnou všechna světla v domácnosti.

Kdo stojí za výzvou?

Podařilo se nám kontaktovat jednoho z organizátorů protestu, který vystupuje pod zkratkou mx. a sdělil nám, že hlavním iniciátorem je asi 45letý podnikatel. "Hlavním důvodem naší iniciativy je nesouhlas s tím, jakým způsobem se dnes Česká republika a její politici prezentují," uvedl v e-mailu pětadvacetiletý mx.

Novinky

nahoru

Domácí:

Odbory Českého rozhlasu odmítají plánované škrty, odejít má stovka zaměstnanců

-

dnes 19:41 aktualizováno Odbory Českého rozhlasu (ČRo) žádají,...

Pražské hroby zlevní až o dvacet procent

-

dnes 17:22 Cena za pronájem hrobu v Praze zlevní až o dvacet...

Nové bezpečnostní sloupky pomůžou policii s bojem proti terorismu

-

dnes 16:31 Výsuvné sloupky nahradily na třech místech v Praze...

Okamurova SPD dostala pokutu 100 tisíc od úřadu, který hlídá hospodaření stran

-

dnes 14:01 aktualizováno Pokutu ve výši 100 tisíc korun udělil...

Foldyna: ČSSD musí sednout za kulatý stůl, jinak skončíme ve škarpě

-

dnes 12:29 Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna varuje před...

Zastánce postižených Krása pomohl s programem pro komunální volby Okamurově SPD

-

dnes 12:09 Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů