Domácí

Proti válce chtějí protestovat tmou

14.2.2003 15:57 Případný válečný konflikt dělá vrásky nejen světovým politiků, ale především lidem na celém světě. Protesty proti válce v Iráku se konají od Spojených států až po Austrálii. Česká republika není výjimkou. V těchto dnech se na internetu objevila výzva Tmou proti zatmění.

Název výzvy připomíná v češtině spíše pojmenování nějakého setkání astronomů. V angličtině a v němčině (Darkness againt the war, Verdunkelung gegen den krieg) je však již na první pohled jasné, oč se jedná. Iniciátoři projektu na internetových stránkách war.euweb.cz vyzývají veřejnost k protestu na pondělí 17. února. Účastníci však nemusí vycházet do ulic či na náměstí měst, protest bude totiž jen devítiminutový od 20:00 do 20:09 hod. Svou nespokojenost a názor totiž lidé vyjádří tím, že zhasnou všechna světla v domácnosti.

Kdo stojí za výzvou?

Podařilo se nám kontaktovat jednoho z organizátorů protestu, který vystupuje pod zkratkou mx. a sdělil nám, že hlavním iniciátorem je asi 45letý podnikatel. "Hlavním důvodem naší iniciativy je nesouhlas s tím, jakým způsobem se dnes Česká republika a její politici prezentují," uvedl v e-mailu pětadvacetiletý mx.

Novinky

nahoru

Domácí:

Jih Česka zasypává příval sněhu, srážky ustanou až v neděli ráno

-

včera 20:35 Varování meteorologů před přívaly sněhu na jihu Česka...

Sociální demokracie: Tři scénáře pro restart

-

včera 18:12 O restart po volebním debaklu se pokusí ČSSD v neděli...

Dolejš: Babišovu vládu podpoříme, ale do exekutivy se cpát nechceme

-

včera 17:00 KSČM s ANO vládnout nechce, ale na druhý pokus ji...

Konec února bude chladný a v polovině března má ještě sněžit

-

včera 14:32 Konec února bude provázet chladné počasí, kdy budou...

Češka v tanzanském sirotčinci: Děti se diví, že je nebiju

-

včera 12:11 Ještě se můžu otočit a jet domů, běželo hlavou Marii...

Meteorologové varují před intenzivním sněžením

-

včera 11:03 V sobotu odpoledne a v noci na neděli začne v Česku od...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby